Kdv Düzeltme Beyannameleri ve Kdv İadesi

Merhabalar;
Biraz karışık bir konuda bilgisi olan meslektaşlarımın yardımına ihtiyacım var.
Kısaca anlatmaya çalışayım;
2007 yılından beri Pamuk ticaretiyle iştigal eden mükellefimin bütün alış ve satışları %8 kdv ve 9/10 oranında Kdv tevkifatına tabidir.
2010 yılından itibaren tevkif edilen Kdv tutarı kadar her ay vergi dairesine borçlara mahsuben iade alıyorum.
Ancak 2008 yılından itibaren alınmayan iadeler için geriye dönük her ayın hesaplarını ve kdv beyannamelerini incelediğimde iade edilebilir kdv tutarlarının bazı aylarda doğru,bazı aylarda olması gerekenden daha düşük bazısında ise daha yüksek olduğunu gördüm.
Vergi dairesi ise iade edilebilir kdv satırının ne düşük nede yüksek tam olması gerektğini öğrendim ve bu ayların düzeltme beyanı ile düzeltileceğini düşündüm.
Ancak 2008 Temmuz döneminde önceki dönemden devreden kdv tutarının ve bu döneme ait indirilecek kdv tutarının 0 yazılmış olduğunu ve satışdan olması nedeniyle ödenecek kdv çıktığını görünce içinden çıkamadım.(Devreden Kdv yazılsaydı ödeme çıkmayacaktı)

2008 Ağustosda ise önceki dönemden devreden Kdv doğru yazılarak olması gerektiği gibi sürekli devreden kdv devam etmiş.

Ynt: Kdv Düzeltme Beyannameleri ve Kdv İadesi

Ödeme çıkmış bir ayda aslında devreden kdv olması gerekiyordu,düzeltme beyannamelerimi nasıl vermem gerekir sizce?

Benim aklıma düzeltmeye sonraki aydan başlamak geldi ama aklımada pek yatmadı

2008 temmuz öncesi devreden kdv sıfır yazılmış demişsiniz. Acaba sıfır yazılmasına sebep o dönemde beyannamenizde iade edilecek kdv oabilir mi?

devreden kdv de bir değişkili olmayacak sadec ihracat faturası tutarı yanlış girilmiş mayıs 2011/kdv beyannamesinde
KDV düzeltme beyannamesini internetden nasıl verebilirim cezası olur mu
Düzeltme açıklaması kısmına ne yazmam gerekir.

İnternetden düzeltme verirken hangi onay kutuları işarelenecek

Mayis 2011 kdv rakamlarinizla birlikte olmasi gereken ihracat tutarinizi yazarak kaydedin xml olusturun son olarak ozel onay seklinde onaylamayi yapin. DZT+KSS
Aciklamaya ...... Nolu gumruk beyn TL tutari hatali girildiginden diyerek konuya aciklik getirebilirsiniz.
Cezasi yok sadece damga vergisi tahakkuk eder.