Kdv İstisnası Olmayan Bir Firmaya Kdv'siz Fatura Kesilmesi

Merhabalar,

Bir Firmaya kdv istisnası olmamasına rağmen kdv istisnası uygulanıp kdv siz satış faturası düzenleniyor.Firma bunu kdv siz kayıtlarına alıp direk gider yazıyor.Ba bs 'de de beyan ediyor.

Fakat biz kdv siz bir fatura düzenlemiş oldum.İşlemin üzerinden 1 beyanname süresi geçti.Ben henüz ba-bs vermedim ilgili aya istinaden fakat kdv beyannamemi verdim.

Konuyla ilgili nasıl bir düzeltme işlemi yapmamız gerekir?

Yardımınız için teşekkürler.

Form BS ye düzeltme vermeniz gerekmektedir. Çünkü Form BA ve Form BS satışın KDV'li olup olmamasından bağımsız olarak direk tutar üzerinden verilen beyannamelerdir ve 5000 ve üzeriyse satışınız KDV'li olsun olmasın BS formunda beyan etmeniz zorunludur...

Bs yi vermedim henüz zaten o yüzden ben kdv li tutarı bs de beyan edecem.Ama karşı taraf bs da kdv siz beyan etmiş.

Ayrıca ilgili ay kdv sine de düzeltme vermem gerekmez mi?

Bazı istisnai durumlar hariç Ba-Bs bildiriminde kdv hariç rakamlar bildirilmekte.

Form BS ye düzeltme vermeniz gerekmektedir. Çünkü Form BA ve Form BS satışın KDV'li olup olmamasından bağımsız olarak direk tutar üzerinden verilen beyannamelerdir ve 5000 ve üzeriyse satışınız KDV'li olsun olmasın BS formunda beyan etmeniz zorunludur...
Lütfen mesajınızı düzeltin veyahut siliniz. Mesajınıza bakarak yanlış fikir edinen birileri olabilir.