Kıdem Tazminatı Hesaplaması

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bir konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

İşten çıkarıldım ve e-devlette son aya ait kazancım 1594,02 TL olarak görülüyor. İşveren kıdem tazminatımı bu rakam üzerinden ödeyeceğini söylüyor.

Ancak 320 TL yol ve yemek ücreti alıyordum. Kıdem tazminatı hesaplarken e-devlet sisteminde görülen kazanç üzerinden mi hesaplanır yoksa e-devlette görülen kazanç + yol yemek vs. sosyal kazançlar üzerine eklenir mi ?

Yardımınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Kıdem Tazminatının Hesabında Dikkate Alınacak Ödemeler;

1-Çıplak Ücret
2-Yemek Yardımı
3-Kasa Tazminatı
4-Gıda yardımı
5-Yakacak Yardımı
6-Eğitim Yardımı
7-Konut Yardımı
8-Giyecek Yardımı
9-Erzak Yardımı
10-Sosyal Yardım niteliğindeki ayakkabı yada bedeli
11-Unvan Tazminatı
12-Aile Yardımı
13-Çocuk zammı
14-Temettü
15-Havlu ve Sabun yardımı (işyerinde kullanılacak ise tazminat hesabında dikkate alınmaz)
16-Taşıt Yardımı
17-Yıpranma Tazminatı
18-Kalifiye-Nitelik zammı
19-Sağlık Yardımı
20-Mali sorumluluk tazminatı
21-Devamlı ödenen primler

teşekkür ederim teoman bey fakat ben bu konulara yabancı olduğum için anlayamadım.

4A hizmet dökümünde görülen kazanç miktarına + yol + yemek vs. eklenerek mi hesaplanması gerekiyor.

Yada Yol yemek Aile Yardımı İkramiye vs. 4A Hizmet Dökümünde görülen kazanç miktarının içerisindemidir ?

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bir konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

İşten çıkarıldım ve e-devlette son aya ait kazancım 1594,02 TL olarak görülüyor. İşveren kıdem tazminatımı bu rakam üzerinden ödeyeceğini söylüyor.

Ancak 320 TL yol ve yemek ücreti alıyordum. Kıdem tazminatı hesaplarken e-devlet sisteminde görülen kazanç üzerinden mi hesaplanır yoksa e-devlette görülen kazanç + yol yemek vs. sosyal kazançlar üzerine eklenir mi ?

Yardımınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Kıdem tazminatı hesaplanırken ücrete dahil edilecek ücretler şunlardır;

- Çıplak ücret, - Yemek yardımı, - Kasa tazminatı, - Gıda yardımı, - Yakacak yardımı, - Eğitim yardımı, - Konut yardımı, - Giyecek yardımı, - Erzak yardımı, - Sosyal yardım niteliğindeki ayakkabı ya da bedeli, - Unvan tazminatı, - Aile yardımı, - Çocuk yardımı, - Temettü, - Havlu ve sabun yardımı ( işyerinde kullanılacaksa tazminat hesabında dikkate alınmaz), - Taşıt yardımı, - Yıpranma tazminatı, - Kalifiye, -Nitelik zammı, - Sağlık yardımı, - Mali sorumluluk tazminatı, - Devamlı ödenen primler.

teşekkür ederim teoman bey fakat ben bu konulara yabancı olduğum için anlayamadım.

4A hizmet dökümünde görülen kazanç miktarına + yol + yemek vs. eklenerek mi hesaplanması gerekiyor.

Yada Yol yemek Aile Yardımı İkramiye vs. 4A Hizmet Dökümünde görülen kazanç miktarının içerisindemidir ?

4a hizmet dökümünüzdeki kazanca yol, yemek vs. eklenip giydirilmiş ücret bulunur. Bu giydirilmiş ücret üzerinden kıdem tazminatınızı alırsınız. Giydirilmiş ücret 6 ayda bir belirlenen kıdem tazminat tavanını aşamaz.

sayın kolera,

Yemek multinet ile mi ödeniyor. Yoksa maaşınıza ilave olarak mı ödeniyor.

Sayın kolera,

Çıplak ücret + Sosyal yardımlar, Yemek, Yol vs. bunlar toplanıp hesaplanır. Ancak kıdem tazminatı tavanını aşıyorsa tavan üzerinden işlem görür.

İşveren ile durumu görüştüm kendisi bana Yol Yemek yardımının 4A Hizmet Dökümünde görülen miktarın içerisinde bulunduğunu ve üzerine eklenmeyeceğini söyledi. Bu durumda ne yapmalıyım.

İşveren ile durumu görüştüm kendisi bana Yol Yemek yardımının 4A Hizmet Dökümünde görülen miktarın içerisinde bulunduğunu ve üzerine eklenmeyeceğini söyledi. Bu durumda ne yapmalıyım.

Yol + Yemek SGK matrahının içinde ise tazminat hesaplamada ayriyetten üzerine ilave edilmez.

elimdeki son bordro eylül 2011 e ait. zaten bu tarihten sonra sürekli olarak istirahatliydim.

bordroda yol ve yemek parası görülüyor. 09.2011 net ödenen 1186,22 TL

elimdeki son bordro eylül 2011 e ait. zaten bu tarihten sonra sürekli olarak istirahatliydim.

bordroda yol ve yemek parası görülüyor. 09.2011 net ödenen 1186,22 TL
Bu durumda , işveren olması gerekeni yapmış zaten, yol yemek ücretlerini de hesaba dahil etmiş.

ssk hizmet dökümünde görünen

199901 333.12 tl

201305 1,489.93tl

net maaş:1100 tl

SGK undan kidem tazminatı alabilir yazısı alarak işyerimden kıdem tazminatını almak istiyorum acaba kaç lira tazminat alırım.

o işyerinde çalışma süreniz tam 15 yıl ise,
yaklaşık 22.900-23.000 Tl tazminat ödenmesi gerekir kurumdan alacak olduğunuz yazıyla sözleşmenizi feshettiğinizde.