Kıdem Tazminatı Hk.

kdryksk83

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar

Fikirlerinize ihtiyacım var. 2017 Ocak ayında smmm ofisi açmak istiyorum. Bir şirkette bağımlı çalışmaktayım. Şirketten kıdemimi almak istiyorum ama kıdem almam için hangi sigorta kodunu seçmem gerekir bilemedim. Statü değişikliği uygun geldi ama bu durumda kıdem hak ediyor muyum ? 4/A çıkış yapıp 4/B kapsamında bağkurlu olacağım. Şirketin mali müşavirliğini bırakmayacağım.

İşverenin haklı sebep olmaksızın sözleşmeyi feshetmesi seçeneğini seçmeniz gerekir.
Ofis açacak olmanız nedeniyle ayrılmanız kıdem tazminatı almanıza hak kazandırmaz.

Keremcem bey merhabalar benimde bir sorum olacak işyerim haksız yere tazminat ödememek için
25/2 maddeden is akdi feshimi yaptı noter kanalıyla evime feshi gönderdi sgk da cikisim 29 görünüyor adli makamlarda tabiiki hakkımı arayacagim fakat bugün sgk dan bir yetkili mahkemeye gerek kalmadan bu çıkış maddesine sgk kanalında itirazla düzelttirebilirsin ve tüm haklarını 1 ayda alirsin dedi gerçek payı nedir bilgilerinizi rica ederim teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

Maalesef sgk da hatali bilgi vermisler size, yada cevabi yanlis anlamissiniz.
Cikis bildiriminde duzeltme ancak bildirimi veren isveren tarafindan yeniden verilecek duzeltme bildirimiyle yapilabilir.
29 cikis kodu sacma olmus.
Kidem ve ihbar tazminatlariniz icin dava acmanizi oneririm.