Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor

flower29

Katkı Sunan Üye
merhaba
bir alacak.var. fatura kesilmiş. iş yapılmış. fakat borçlu iflas ettiği için parayı alacaklı tahsil edememiş.mal borçlu nun taşeronu tarafından mal nakliyesi ile birine ait malı taşeron mersine taşımış.. 'alacalklının cari hesabında alacaklı olarak gözüküyor. fakat borçlunun cari hesaplarında borçlu olarak gözükmüyorsa malzemeyi borçlu alıp sattıysa bu faturnın tespitikolayolur onu biliyorum' fakat borçlunun taşeronu tarAfından birine ait malı mersinetaşımış bu durumda ilk faturasını kestiği alacaklı ilk borçludan mahkeme yoluyla alacaklı parasını tahsil edebilir mi? çok acil cevabı lazım. teşekkür ederim
saygılarımla

Ynt: lütfen çok acil cevap bekliyorum

Sizin bu satıştaki muhatabınız, yani ft yı düzenlediğiniz taraf, iflas eden taraf yanlış anlamadıysam,o ,malı kime satarsa satsın,nereye satarsa satsın,kim aracılığıyla satarsa satsın.Aranızdaki ticari akde dayanarak kanunen borç ödemekle yükümlü olan taraf iflas eden taraftır.Ama, işin içine ilan edildi mi bilmiyorum iflas girdi mi süreç uzayabilir.2.cil öncelik yanlış hatırlamıyor isem devletten sonra ticari borçlarda olmalı.

Ynt: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor

bu söylediklerinizden fatura var ise 10 yıla kadar alacaklı alacağını mahkeme yoluyla tahsil edebilir . diyemi anlamalıyım? teşekkür ederim

saygılarımla

Ynt: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor

Alacağınızdan ötürü, alacağınız olan firmanın alacaklarını haczedebilirsiniz.

saygılar