Ltd Hisse Devri Noter Masrafı

Merhaba arkadaşlar

5 hisseli (Herkesin hissesi %20) şirketimizin hisse devrini yapacağız. Sadece 2 kişi de hisse kalacak diğerleri devir edecek. Bu kalanlardan da müdür olan %99 diğer kalan %1 olacak. Bunun noter masrafı ne kadara mal olur ? Acil bilgi lütfen.

Teşekkürler.

Tabi bunu en iyi noter bilir, herhangi bir notere telefon açarak öğrenebilirsiniz.
Bu arada yeni ttk ile birlikte bu tür hisse devri, kuruluşlardaki ana sözleşmeden alınan harçlarda da değişikliğe gittiler.
Artık devir olan sermaye tutarı ne kadar çok olursa harçlarda o kadar çok oluyor.

Bir örnek,
2.000.000,00 tl sermayeli bir şirkette yapılan 980.000,00 liralık hisse devir noter masrafı yaklaşık 11.000,00 lira tutmuştur..

2 ortaklı şirketimizde bir ortağımız hisselerini diğer ortağa devredip ortaklıktan ayrıldı.Benim sorum: Noterlik; hisseleri devralan ortağımız adına harç ve damga vergisi olarak 13.700 tl makbuz kesti.Ben bu makbuzu şirket kayıtlarına masraf olarak alabilirmiyim? Yoksa kanunen kabul edilmeyen gider olarak mı yazmam gerekiyor.(Şirket adına makbuz kesilmediğinden).. Bilgi verirseniz memnun olurum hiçbiryerde bu konuyla alakalı bilgi bulamadım.
Saygılar

Bu giderler kurumsal şirketin değil. Şahsidir, yani ortağa ait. Ya devir alan ödeyecek, yahut da KKEG olacak

2 kişilik bir ltd şirkette yüzde 5 hissem var ortakla iletişime geçemiyorum nasıl hissemi ona devrede bilirim