Lucada Tek Kişilik Bordro Çıkarılamıyor mu ?

arkadaşlar lucada tek kişiye ait bordro çıkaramıyormuyuz? bordro dökümü kısmında bordro çıkardığımda çalışan bütün personellerin bordrosu çıkıyor. sadece birine ait bordro çıkarabilirmiyim??

Ynt: lucada tek kişilik bordro..

Dosya-Yazdır dediğinizde karşınıza gelen ekranda Geçerli sayfa kısmına yazdırmak istediğiniz kişinin sayfa sayısını yazarsanız, bu şekilde istediğiniz kişinin bordro dökümünü alabilirsiniz.

Ynt: Lucada tek kişilik bordro çıkarılamıyormu.?

teşekkürler gamze. ama anlatamadım herhalde:) benim mükellefim 15 kişi çalıştırıyor. yani bordronun 1 sayfasında 8-9 kişi var böyle oluyor. ben tek kişi bordrosu çıkaracam. logo programında vardı. fakat lucada bulamadım.

ben luca kullanmıyorum ama bildiğim kadarıyla puantaj kayıtları yaparken; program sizden personel kodları ister örneğin ilk kod son kod gibi.. bordro icmalinde sadece tek kişinin bordrosunu alacaksanız kişiye ait olan kodu hem ilk koda hemde son koda yazın o şekilde deneyin.

ben microda böyle yapıyorum. Sadece bir fikir, ama luca kullanmadım.

Ben de Luca kullanıyorum, tek kişi için Personel Listesi'nden gerekli hesaplamaları görebiliyorum.

Dediğiniz şekilde tek kişi için bordroya hiç ihtiyaç duymadığımdan açıkcası bilemiyorum fakat vardır büyük ihtimalle, Yardım menüsünden bakıyorum bulursam yazarım....

Personel Listesi'nden ilgili personeli seçin.Yan tarafta Personel Raporları kısmından Personel Bordro Dökümünü seçin Rapor'a tıklayın, karşınıza seçtiğiniz personelin Bordro dökümü gelecektir.

Yarın Tesmer'in Luca semineri var.Gidecem inşallah.Bizde aldık ama hala acemiyim.Sıkışırsam gamze hanım'dan yardım isterim artık :)

Tabii ki Tahsin Bey elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

tek kişilik ücret pusulasını personel / raporlar / genel raporlar / ücret hesap pusulası kısmından alabilirsiniz.

Sayın champell59 ben de sizin gibi düşündüm ilk başta fakat Sayın Berkant61 ondan söz etmiyor Personel/Raporlar/Bordro Dökümü dediğimiz zaman, sistemin verdiği bordrodan söz ediyor.Kişilerin toplam icmallerini gösteren rapor, işte bu raporu tek kişi için almak istiyor ki benim dediğim şekilde alınıyor zaten...

gamze sayende hallettim. Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak :) Lucada hesap planı işlemlerinden alt hesap açabiliyorum. ama bu işlem nazım hesaplarda olmuyor. Nasıl Halledecem ??

Rica ederim :)

Fiş işlerken yukarıda hesap planı var, hesap planının altında arama, ekleme seçenekleri var ordaki ekleme seçeneğinden mi ekliyorsun alt hesapları?

gamze ben hesap planı-hesap planı işlemleri menüsünden çok alt hesap ekledim fakat nazım hesaplarda olmuyor neden acaba ?

gamze_ ' Alıntı:

Fiş işlerken yukarıda hesap planı var, hesap planının altında arama, ekleme seçenekleri var ordaki ekleme seçeneğinden mi ekliyorsun alt hesapları?
Yönetici modülünden firmayı/dönemi seçin sağ üstteki seçenekten "klasik yöntemi kullanma" seçeneğini seçin. Luca daha kullanışlı hal alacaktır. Fiş içerisinde 120.01.036 yazın eğer böyle bir hesap yok ise eklemek istemeniz halinde ekler.
berkant61 ' Alıntı:
gamze ben hesap planı-hesap planı işlemleri menüsünden çok alt hesap ekledim fakat nazım hesaplarda olmuyor neden acaba ?
nazım hesaplar da kırılımlara dikkat etin
9
95
950
950.01
950.01.001
gibi bir sıralama oluşturmanız gerekli.
Sizin probleminiz büyük olasılıkla
9
95
950.01
şeklindedir hesaplarınız burada 950 yi eklemediğiniz için problem yaşıyorsunuzdur.

gamze_ ' Alıntı:
Sayın champell59 ben de sizin gibi düşündüm ilk başta fakat Sayın Berkant61 ondan söz etmiyor Personel/Raporlar/Bordro Dökümü dediğimiz zaman, sistemin verdiği bordrodan söz ediyor.Kişilerin toplam icmallerini gösteren rapor, işte bu raporu tek kişi için almak istiyor ki benim dediğim şekilde alınıyor zaten...

evet gamze hanım doğru, şimdi inceledim. fakat firma çalışanları için tek tek yatay bordro almak ne kadar doğru tartışılır.

sibel88 ' Alıntı:
gamze_ ' Alıntı:

evet gamze hanım doğru, şimdi inceledim. fakat firma çalışanları için tek tek yatay bordro almak ne kadar doğru tartışılır.

olabilir, oradan da alınabilir.

rooniin ' Alıntı:
gamze_ ' Alıntı:

Yönetici modülünden firmayı/dönemi seçin sağ üstteki seçenekten "klasik yöntemi kullanma" seçeneğini seçin. Luca daha kullanışlı hal alacaktır. Fiş içerisinde 120.01.036 yazın eğer böyle bir hesap yok ise eklemek istemeniz halinde ekler.

Teşekkürler Sn roonin fakat bende de bu şekilde bir seçenek çıkıyor ( kayıtlı olmayan hesap yok ise, fiş içerisindeyken ekleyebiliyorum hesabı) fakat ben yine de Hesap Planının üstündeki ekleme seçeneğini kullanıyorum sürekli :)

Sn Berkant61 Hem Sn.roonin'in dediklerini dikkate alın hem de Hesap Planı'nın üstündeki ekleme seçeneğinden de eklemeyi deneyin bakalım oluyor mu olmuyorsa tekrar kurcalarız Luca'yı buluruz sorunu :)

Tek kişilik bordo

arkadaşlar lucada tek kişiye ait bordro çıkaramıyormuyuz? bordro dökümü kısmında bordro çıkardığımda çalışan bütün personellerin bordrosu çıkıyor. sadece birine ait bordro çıkarabilirmiyim??

Personel listesine gelip bordro alınacak personelin üzerine çift tıklayın, sağ alt tarafta personel bordro dökümü tıklayın
hangi ayı istıyorsan seç bordro hazır.