Lütfen Yardım Edin Sayın Yetkililer...!!

Merhabalar sayın yetkililer ben 3 yıldır bi giyim magazasında calışıyordum taşaron firma beni oraya temizlik görevlisi olarak verdi ssk yol yemek askeri gecim indirim haklarıyla.Magazanın şahsi calışan elemanlarından biriyle tartışma yaşadım kasanın önünde ve uzaktan tartışma yaşadıgım kişiye el hareketi yaptım bu el hareketini gören bi müşteri yetkili yerlere şikayet etmiş ve calıştıgım yerdeki şirket işten cıkartmak zorunda kaldı.Baglı oldugum şirketi arıyarak işinizi ordan alın işten cıkartın demiştir ben baglı oldugum şirkete giderek olayı anlatım ve savunma verdigimide belirtim taşoron firma beni esenlere göndermek istedi yol parası olmadan bende gitmek istemedigimi belirtim şirket yetkilileride o zaman istifa edeceksişn yada gideceksin diyerek 2 secenek sundular..Bende gitmiyorum ve istifa etmiyorum diyerek hic bi şeye imza atmıyarak 6 gündür işe gitmiyorum.Maaş ödemeleri her ayın 10da yatar ne bu zamana kadar ne tazminatım verildi nede herangi maaşım yatt.Sanırım duyduguma göre tazminat vermiceklermiş haketmiş oldugum aylıgı verecekler arkadaşlar bana bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekıyor nasıl bi yol izlemeliyim dava acıcaksam avukat bu işe bakmak icin 1.500 ytl parası istedi vermek istemedigimden sizlere danışayım dedim lütfen yardımcı olurmusunuz

Ynt: Lütfen Yardım Edin Sayın Yetkililer...!!

Kavga nedeni nedir bilinmez ama
1- Kavga ettiğiniz için suçlusunuz (ağır tahrik olursa haklı olabilirsiniz)
2- El işareti yaptığınız için suçlusunuz (tamamiyle haksızsınız)
3- 6 gündür işe gitmediğiniz için suçlusunuz (tamamiyle haksızsınız)

daha öncede söylediğim gibi bu tür durumlarda mutlaka işe gitmek gerekiyor, bence avukata filan o kadar para vermeyin haklı olduğunuzu düşünorsanız bölge çalışma müdürlüğüne bir şikayet dilekçesi yazın sonuçlanması uzun sürebilir ama avukatta daha uzun işlerle uğraşacak dilekçenizi yazıp bekliyceksiniz bu durumda 6 gündür işe gitmiyosanız işveren bütün maddeleri geçip sadece bu yüzden bile tazminatsız fesih yapabilir. şu el işareti filan olmasa güzel olacakta yapmışsınız bikere :(

Ynt: Lütfen Yardım Edin Sayın Yetkililer...!!

Suçlu değil, kusurlu :)
Üzgünüm ama, yapabileceğiniz pek bir şey bırakmamışsınız geriye.
ÇAlıştığınız süreye ilişkin ücretiniz, varsa kullanılmamış izinlerinizin ücretlerinin ödenmesi gerekir her halukarda.