Maaş Kesintileri Hk

Merhaba

Personellerden yapılan ücret kesintilerini toplu iş sözleşmesinde nedeni açık olarak belirtilmediği sürece kesintisi yapılamıyor diye biliyorum ancak diyelimki personelimize telefon hattı veriyoruz ve limit tanıyoruz (şirket prosedüründe limitler belli) buna göre aşım oldugunda personellerin bordrosuna kesinti olarak yansıtılması yanlışmıdır? Ayrıca özel sağlık sigortası kesebilrmiyiz personelden.hastane firmamıza fatura ediyor,biz ise personele yansıtıyoruz,konuyla ilgili acil bilgi lütfen.

İyi çalışmalar

Merhaba

Personellerden yapılan ücret kesintilerini toplu iş sözleşmesinde nedeni açık olarak belirtilmediği sürece kesintisi yapılamıyor diye biliyorum ancak diyelimki personelimize telefon hattı veriyoruz ve limit tanıyoruz (şirket prosedüründe limitler belli) buna göre aşım oldugunda personellerin bordrosuna kesinti olarak yansıtılması yanlışmıdır? Ayrıca özel sağlık sigortası kesebilrmiyiz personelden.hastane firmamıza fatura ediyor,biz ise personele yansıtıyoruz,konuyla ilgili acil bilgi lütfen.

İyi çalışmalar
Merhaba
Bende bazı kesintileri bordroda kesinti olarak gösteriyordum. Açıklayabileceğiniz bir durum ise sorun oluşturacağını düşünmüyorum keza müfettişlerimiz de bu konu hakkında tarafıma bir ikazda bulunmamıştır.
Özel sigorta hakkında çok fazla bilgim bulunmamak ile birlikte şunu söyleyebilirim. Özel sağlık sigortası ile ilgili personel hizmet sözleşmesi ve şirketin genel prosedürleri önem arz etmektedir. Yani süreklilik arz eden birşey ve tüm personeller için eşit uygulanıyorsa kesilmesinde problem olmaz düşüncesindeyim.
Tabi daha geniş kapsamlı anlatacak arkadaşlarımız var ise yardımlarını bekleriz.
İyi Çalışmalar.