Mahkemeden alınan tasfiyesiz fesih kararına rağmen sicil memuru işlem yapmıyor

arkadaşlar selam..Müdürü olduğum bir şirketim var .Fakat şirketin mahkeme yolu ile asliye mahkemesinden "tasfiyesiz fesih" kararını çıkarttım. Kapatmak için Ticaret Sanayi Odasına başvurdum. Ticaret Sanayi Odasındaki sicil memuru bu mahkeme kararına göre işlem yapamayacağını kararın onu bağlamadığını çıkan karara "....feshine ve ticaret sicil odası tarafından terkinine" ibaresi eklenmesi gerektiğini ve şu an için belgeyi veremeyeceğini söyledi. Dolayısı ile SGDP prim kesintileri kesilmeye devam ediyor. Arkadaşlar bu konuda somut olarak ne yapmam gerekir.Böyle bir ibare eklenebilir mi? Herşey elimde ama elimden birşey gelmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: Mahkemeden alınan tasfiyesiz fesih kararına rağmen sicil memuru işlem yapmıyor

Sayın atalay07 mahkeme kararını buraya koymanız mümkün mü? Benim bildiğim kadarıyla bir anonim veya limited şirketin tasfiyesiz feshi ancak birleşme, özel kuruluş veya kamu kurumu tarafından devralınma halinde söz konusu (bkz TTK 552, 553, 451, 452, 453, 454, 455, 456). Mahkeme kararıyla tasfiyesiz fesih diye birşey olmaması gerekir. Mahkeme de bu yönde karar verdi ise hata yapmış demektir.

Ynt: Mahkemeden alınan tasfiyesiz fesih kararına rağmen sicil memuru işlem yapmıyor

bence işlemi yapmakla yükümlü olan ticaret sicil memurluğunun işlem yapmadığını ve hangi memur ve yöneticileri olduğunu belirtir dilekçeyi mahkemeye sunun işleminizin hızlı bir şekilde çözülmesinda faydası olacağını düşünüyorum ::) ayrıca konuya vakıf bir avukat ile görüşmeniz yararınıza olacaktır ::)