Mail Yönlendirme

Arkadaşlar Merhaba...
Benim sorum şöyle olacaktı.Şimdi iş kanununda işten çıkma ve çıkarma sebeplerini biliyoruz.Örneğin ben bir firmanın muhasebe departmanında çalışan bir elemanım ve outlook kullanıyorum.Ve müdürüm benim outlooktaki mail adersimi kendisine yönlendirmiş.Ve bana gelen bütün maillerin ve benden giden bütün maillerin bir kopyası kendisine gitmektedir.Ve bundan benim haberim yoktur.Şimdi bu outlooktaki yazışmaları bahane edip beni işten çıkartabilir mi?Bu yazışmaları gördükten sonra bende kalmak istemiyorum ama tazminatımı da bırakmak istemiyorum.Sizce yapılan etik mi?Ve buna emsal teşkil edecek örnekler var mı?İş kanunda bu hangi maddeye dayandırılabilir?Ve bu yönlendirme işlemi sadece bana yapılmıştır.Başka çalışanlar böyle bir durumla karşı karşıya şimdilik değildir.Ben bu durumda mağdur olmamak için nasıl hareket etmeliyim?Ve bu kişinin özeline tecavüz anlamı taşımıyor mudur?Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: Mail Yönlendirme

eğer şirketin outlooku ise, sizin haklarınıza saldırı niteliğinde değildir, şirketin bilgisayarı ve outlook u olduğu için zaten siz bunu iş için kullanmanız gerekmektedir, özelinizle ilgili bir durum olmaması gerekir, işvereninde outlook u kendine yönlendirdiğinide size bildirmesine gerek yoktur diğer şeyleri bildirmediği veya sizden izin almadığı gibi, bence bu durumda haksız olan sizsiniz gibime geliyor, eğer tabi bunuda siz kötü amaçla kullandıysanız başınız bayağı ağrıyabilir, bu yönden bakıldığında siz iş ahlakına uymuyor gibisiniz.

İşyerlerinin çalışanlarına verdiği-açtırdığı mail adresleri vardır, eğer böyle bir mail adresi ise müdürünüzün bunları kontrol etme hakkı olabilir derim.Ancak size özel, vede işyeriyle alakalı bir mail değilse bence bu özel hakka müdahaleye girer.

Arkadaşlar ben bundan daha kötüsüne gördüm. Telefonda araya girip dinleyen bile var.
Bir kimseye mail adresi verilmişse ister özel ister iş için olsun bunları kendisine de yönlendirmesi terbiyesizliktir.
Eğer merak ediyorsa kimseye dış mail vermez hepsi kendisine gider o da ilgili personele yönlendirir.
Ayrıca bunun yasal olmadığını düşünüyorum.
Selamlar,

iş saatlerinde iş ile ilgili çalışılır ve işyerindeki ekipmanlar iş için kullanılabilir. yöneticiniz sizin bir eyleminizden şüphelenip takip altına almış olabilir. (örn; işyeri bilgisayarlarına virüs, spam vs içeren e-posta gelmiş olabilir.) sizin özel işlenizde işyeri bilgisayarını kullanmanız şirketin ana bilgisarında gereksiz iş yoğunluğu yaratığınıda unutmamak gerekir.