fonradar

Maliye Çalışanları Stajsız ve Sınavsız SMMM olmak İstiyorlar! ( stajyerlere)

Ynt: Maliye Çalışanları Stajsız ve Sınavsız SMMM olmak İstiyorlar! ( stajyerlere)

Tabi tabi...

Ynt: Maliye Çalışanları Stajsız ve Sınavsız SMMM olmak İstiyorlar! ( stajyerlere)

İhtilalin kudretli SMMM leri.............

Dava yolu açıktır...

Eskilerin bir lafı vardır. :)

" bekara karı boşaması kolaydır" derler.
Madem öyle idi niye şimdiye kadar durdunuz. Bu odalar ilk defa mı seçildi. ? :)

Hatta dağa çıkalım ama şimdi çok soğuk olur... gerçi Uludağ iyidir kayakta yaparız.........:)

ttoraman ' Alıntı:
merihs12 ' Alıntı:
türkiyede ne kadar işsiz varsa hepsine ruhsat versinler,okul şartı aramasınlar,tek şart 18 yaş sınırı olsun ,biz de okuduğumuz ünv. diplomalarını ,staj için harcıdığımız para ve zamanı çöpe atalım ,bir dernek kuralım ,orda kağıt oynarız,okey oynarız,tavla oynarız ,,memleketi kurtarırız v.s.

+1
Bu konuyla ilgili en mantıklı yorum bu...

çok yakında olacak durum bu :mad:

Maliye Bakanlığı personeli olara toplumda üretken bir faktör iken, , emekli olduktan sonra pasifize olmak suretiyle tüketken bir faktör haline dönüşüyoruz. Biz kurum çalışanları olarak emeklilikten sonra da bir şeyler üreterek Devletimize faydamızı devam ettirmek istiyoruz. Bunun mümkün olması içinde mevzuat değişikliklerine ihtiyaç bulunmaktadır.

midem bulandı bu kadar riyakarlık olamaz.
neyi ürettiniz kira kontratından bile damga vergisi kesiyosunuz neüretkenliği

Bıktık bu iki yüzlülükten... Usandık... Bizler bu belgeyi almak için 7 - 8 yıl uğraşacağız.. Beyefendiler hoop damdan düşecekler. Emekliliklerini de sağlama almaya çalışacaksınız öyle mi...

Kişisel olarak Anayasa Mahkemesine başvururum.

Stajsız, sınavsız öyle kolay alamazsınız bu belgeyi...

Hakkaniyetli olun biraz ve ne istediğinizin farkına varın...

Bu istekler yasaya aykırı olsa da yasaya aykırı ek maddelerin uygulamada konulduğunu biliyoruz.
Bu madde konulursa Türmob(kayıtsız kalsa bile) tüm smmm'lerin bu maddeyi dava konusu yapacağı bilinmelidir!

Ne bekliyorduk.
Ne bekliyordunuz ki.

Olurlar efendim, maliye çalışanları alsınlar SMMM ruhsatlarını. Ardından diğer kamu kurumlarındaki muhasebe birimlerinde çalışanlar da birer dava açar onlar da alırlar...

Ne bekliyorduk. ne bekliyordunuz.

Bu forumlarda günlerce parmaklarım acıyıncaya kadar SM'den SMMM'ye geçişin yanlış olduğunu yazıp durmuştum. "Delmeyelim bu işi sonra cılkı çıkar delik deşik oluruz" diyordum. Günlerce haftalarca yazdık.

Ah, bana "bir kereye mahsus geçişte böyle olacak" diyen canım meslektaşlarım.

Ah, bana "olur mu hepimiz meslektaşız" edebiyatı yapan canım meslektaşlarım.

Ne bekliyordunuz.

bu mektubu gelir idaresine fakslamadan önce biraz temel hukuk dersi alırlarsa daha iyi olur,

o zaman bu işlerin yönetmelikle düzenlenemeyeceğini öğrenirler

hukukara ' Alıntı:
bu mektubu gelir idaresine fakslamadan önce biraz temel hukuk dersi alırlarsa daha iyi olur,

o zaman bu işlerin yönetmelikle düzenlenemeyeceğini öğrenirler

Kim demiş??? KGMDSK altına imzayı atsın bakalım yönetmelikle olur mu olmaz mı?
1 nolu yönetmelik ile koçlar gibi hayata geçer.

İyi o zaman smmm ler de hem bağımlı olarak çalışsın hem de büro açsın neden olmasın zamanın da doktorlar açmıyormuydu

[/quote]

yönetmelikler Yasa ve tüzüklerin uygulanmasını sağlamak amacıyla hazırlanan, düzenleyici kuralların yazılı olduğu resmî belgedir , yasalara aykırılık taşıyamaz

değerli ez.. çizik meslek mensupları ne olacak haliniz ışıklar söndü ve aldatılmaya devammı ediliyorsunuz :)
nerde o klavye delikanlıları fişinizmi çekildi

ileti ' Alıntı:
değerli ez.. çizik meslek mensupları ne olacak haliniz ışıklar söndü ve aldatılmaya devammı ediliyorsunuz :)
:)

Şahsın burada olmaması ve kendini savunmaya imkanı olmaması nedeniyle ilgili iletiyi kaldırmışımdır.
mohicans

ileti ' Alıntı:

kendi de meslek mensubu olan arkadaşın eski mesajlarına baktım. abuk subuk bir sürü laf kalabalığından örnekler. Yukarıda alıntılağım mesaj hem hakaret hem de tahrik içeriklidir. Moderatörlerden rica ederim, şu terbiyesiz adamı forumdan uzaklaştırırmısınız

...

turkasia ' Alıntı:
kendi de meslek mensubu olan arkadaşın eski mesajlarına baktım. abuk subuk bir sürü laf kalabalığından örnekler. Yukarıda alıntılağım mesaj hem hakaret hem de tahrik içeriklidir. Moderatörlerden rica ederim, şu terbiyesiz adamı forumdan uzaklaştırırmısınız

+1

aklımdan geçenleri yazmışsınız.. Burası bir forum, herkes düşüncelerini paylaşmakta özgür..ancak bu arkadaşın yaptığı şekilde değil..

hukukara ' Alıntı:

yönetmelikler Yasa ve tüzüklerin uygulanmasını sağlamak amacıyla hazırlanan, düzenleyici kuralların yazılı olduğu resmî belgedir , yasalara aykırılık taşıyamaz
[/quote]

Eeee??? sorun nerede peki? Ne güzel yazmışsın uygulanmasını sağlayan...... düzenleyici........

KGMDSK kanun hükmünde kararname ile kurulmuştur. 3568 sayılı yasaya eklenen 9 gecici maddeyi incelediğinizde herşeyin bu ülkede bir gecede olabileceğini yakalayacaksınız.Piyasa dilinde bununla örtüşen çok güzel bir deyim vardır.
"Somun civataya uymuyor ise civayatı somuna uyduracaksın"
TTK, SMMM olabilmenin şartlarını belirlemiyor.Denetimi SMMM ve YMM ler yapacaktır deniliyor.
Bu ülkede kaaatimce ilkokul-ortaokul-lise-önlisans sahibi SMMM olan kişilerin sayısı meseleyi münferit olmaktan da öteye taşıyor.
Gerçi o cevabı ironi olsun diye yazmıştım. :)

stajyerzade ' Alıntı:
Adalet Bakanlığında çalışan bir katip emekli olduktan sonra mesleği ile alakalı olarak Dava vekilliği yapmaktadır. Hakim ve savcılar emekli olduktan sonra Avukatlık yada noterlik gibi faaliyetlerde bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığında çalışan bir sağlıkçı, ebe, hemşire, dr vs. emekli olduktan sonra mesleği ile alakalı bir iş yeri açabilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı bir öğretmen emekli olduktan sonra mesleği ile alakalı özel bir iş yeri açabilmektedir.

Örnekleri daha da çoğaltmak mümkün.

stajyerzade ' Alıntı:
Maliye Bakanlığı personeli olarak toplumda üretken bir faktör iken, emekli olduktan sonra pasifize olmak suretiyle tüketken bir faktör haline dönüşüyoruz. Biz kurum çalışanları olarak emeklilikten sonra da bir şeyler üreterek Devletimize faydamızı devam ettirmek istiyoruz. Bunun mümkün olması içinde mevzuat değişikliklerine ihtiyaç bulunmaktadır.

stajyerzade ' Alıntı:
Ayrıca bilidniği üzere Avrupa Birliği uyum yasaları doğrultusunda artık en basitinden bakkal dükkanı bile açanlardan USTALIK belgesi istenilmektedir. Yani kısaca bir kişi ne iş yapmak isterse istesin, ne iş olursa olsun o iş hakkında vasfını gösteren bir belge olmadığı sürece her hangi bir suretle bir iş yeri açamayacaktır.

stajyerzade ' Alıntı:
Yüce Makamınızdan

Sabah sabah çok güldüm. Ne komik biriymiş bu dilekçeyi hazırlayan kişi.

Ebeler emekli olunca ebelik yapabiliyormuş. Vay be! Ne inanılmaz değil mi?

Dilekçeye konu olan kişiler, mesela bir gelir uzmanı, memuriyeti boyunca gelir uzmanlığı mı yapıyor SMMM'lik mi yapıyor?
Ebelikle ya da öğretmenlikle nasıl örtüştürebilmiş acaba?

Bir de AB uyum yasaları falan dememişler mi? Mevzuatta ne kadar alakalıyız bakın! der gibi olmuş resmen...

Yüce Makam nedir yahu? Sanırım gazla çalışan bir müessese olsa gerek. O kadar yücesin ki, bir tamam dersen olur bu iş. Hadi be koçum, hallediver şu bizim işi !

Ama en güzeli "tüketken" kelimesi olmuş. Bugüne kadar hiç duymamıştım. ??? Şüphe ettim kendimden, nasıl duymamışım diye. TDK sözlüğüne baktım orada da yok. :D

Üretkenden tüketken kelimesini üretmiş. Dilekçeyi kaleme alan gerçekten çok üretken biriyimiş.

Sevgiler sana tüketken faktör ;D