fonradar

Maliye Çalışanları Stajsız ve Sınavsız SMMM olmak İstiyorlar! ( stajyerlere)

Ynt: Maliye Çalışanları Stajsız ve Sınavsız SMMM olmak İstiyorlar! ( stajyerlere)

heisenberg ' Alıntı:
Kamu görevinde çalışan ve şu an itibariyle YMM sınavlarına hazırlanan birisi olarak;

YMM ve SMMM ruhsatları ile SPK tarafından verilen lisanslama belgelerinin,

Kamu görevlileri de (üniversite öğretim görevlisi, SPK kurul çalışanı, denetim elemanı, her türden uzman dahil) dahil olmak üzere, mutlaka ve mutlaka sınavla verilmeli. Bu kapsamda hiç kimseye ve herhangi bir kuruma çalışanına ayrıcalık uygulanmamalıdır. Ancak; kamu görevindeki bazı görevler staj sayılmalıdır.

Bu kapsamda yapılan ve yapılacak tüm sınavlar; objektiflif ve hakkaniyet şartlarına uygun olarak sadece YÖK tarafından yapılmalıdır.

Ayrıca, daha önce sınavsız verilen bu kapsamdaki belgelerinde, hak ve hukuk gereği olarak mutlaka iptal edilmelidir.

Diye düşünüyorum.

İyi pazarlar...

+1

Bravo Üstat

Ynt: Maliye Çalışanları Stajsız ve Sınavsız SMMM olmak İstiyorlar! ( stajyerlere)

Sınav önerisi mantıklıdır.
Ancak bilindiği gibi bu tip uygulamalar bundan sonrası için geçerli olabilir. Kazanılmış haklar geri alınamaz.
Zamanında o belgeleri alan insanlar da bunu yasa hükümlerine göre almış ve hayatlarını bun göree düzenlemişlerdir.
Bundan sonra herşeyin sınavla elde edilmesi mantıklı olabilir.
Ancak bu sınavlar asla YÖK tarafından yapılamaz.
YÖK ve Sınav komisyonu önce giriş sınavlarını düzgün şekilde yapmaya başlasınlar.
Bizim mesleğimiz öyle test usulu sınavla ölçülebilecek bir yeterlik değildir.