Maliyet Muhasebesi Stona Göre Günlük Çalışma Notları

Ynt: Maliyet Muhasebesi Stona Göre Günlük Çalışma Notları

stonhand ' Alıntı:
konuların %99 u bitti

teşekkürler bu sınavda ağırlığımı son hakkım olan finansala vereceğim maliyetten kalsam da üzülmem bu notlarınında çok işe yarayacağını düşünüyorum

sağolasın umarım bu emeğinin karşılığını sınavda alırsın

Stonhand kardeşim emeğine sağlık çok faydalı bilgiler sunmuşsun , peşinen teşekkürler

Teşekkür edenlerdende, etmeyenlerdende Allah razı olsun bir yararım olduysa ne mutlu bana. İnşallah sınav çıkışı bu başlıkta gene buluşur soruları tartışırız.

Martta beklediğim soru tarzlarını yazmıştım ancak yine yazayım
Banko soruda:
Planlı dağıtım
Kademeli dağıtım
satışların maliyeti tablosu

60 puanlık soruda ise
%90 safha ortalama,fifo,fireli vb.
%10 sipariş maliyet yada ana ürün yan ürün bekliyorum bunlardan gelirse zaten soru kaçırmaz kralı gelse yapar 50 yi rahat rahat alırım şimdlik hayırlısı sınava kaldı 2 hafta , sınava gireceklere şu yurdakul hocanın kitabındaki soruları ve geçmiş yıl sorularını çözmesini tavsiye ediyorum.

Yarın efsane hocanın notlarından soru ve çözüm yazacağım bilginiz olsun. Efsane hocanın notlar ve sorularını görünce arkadaşlar benim yaptığım çalışma resmen çocuk oyuncağı kalmış bunu bilesiniz.
Tek isteğim peşimden gelenler burda desin en azından bakalım yapacağımız çalışma birşeye yarayacakmı yok gelen yoksa zaten çalışmanın bir anlamıda yok.

Herkese iyi geceler.

hocam ben takipteyim sen devam et..

eyvallah akın kardeşim olduk 2 kişi.
Benden demesi vallahi bu yeni çalışmadan kaptı kaçtı ziyeretçiler faydalanamıycak, öyle aldım kaçtım yok. maliyetten geçmek isteyen ve aklı olan siteye üye olur mail listesi gibi bir çalışma yapıcam notları toplu mail listesine mail olarak atıcam çünkü bu çalışma gerçekten ciddi bir çalışma olacak notlar hazır dediğimde mail adreslerinizi özelden verirsiniz bende mail atarım benden son kez demesi

Buraya mail yazıp bana şunu şunu at deyip sonrada var gücüyle topuklayanlarada mail atmıyacağım bilginiz olsun. Yarın ola hayrola bu notlar öyle böyle değil efsane hocanın notları ben faydalandıysam sizde faydalanın çünkü benim fıtratım bunu gerektirir ancak kapkaççılara bu sefer birşey yok.

şu ana kadarki notlarından faydalandım. bende yurdakul hocanın kitabı var ancak hiç anlatım yok orda, senin notlarda izah ederek anlatman aklımdaki çoğu soruyu giderdi. sorularını da bekliyorum.

saygılar

Başvuru süresi bitti mi :)

Allah razı olsun

efsane hocanın soruları yanında benim çalışma çocuk oyuncağı kalıyor bilginiz olsun notlar hazır oldukça hazır diyeceğim ve özele atılan maillere dosyayı atacağım bu şekilde kapkaç olayı bitecek çünkü bu kapkaç olayı ne kadar yok desemde canımı sıktı indirilen dosya bilmem kaçyüz sağolasın diyen 10 kişi var yada yok kimse kusura bakmasın bu sefer yemezler arkadaş ziyaretçilere ve kapkaççılara eyvallahım yok çünkü bu çalışma benimkinin belkide 10 katı değerli bir çalışma.
Efsane hocanın sorusunu görünce tek duyacağınız his herşeyi bildiğinizi sanıp aslında hiçbirşey bilmediğiniz olacaktır benden demesi

Ha şunuda diyeyim ulvi insan efsane hoca notlarını dağıtmamıza izin verdi yani bu yaptığımız iş onun izniyle yapılmaktadır bilginiz olsun.

Sağolasın arkadaşım son 5 gün ve acayip korku sardı :( hakkımızda hayırlısı umarım Allah emeklerimizi boşa çıkarmaz.

Özele şimdiden mesaj atmayın arkadaşlar benden söylemesi ,
Notların içinden çok güzel sorular var onları bir toparlayayım ona göre ben zaten şu adrese yada özele mail atın diyeceğim o yüzden şuan özelden mesaj atmayın kimseye bir faydası olmaz iyi niyetli olan kardeşlerim tabiki vardır ancak özelden ne varsa at , bütün notlarını at, kendini at ;D ;D ;D modundaki mesajlar beyhude çaba olacaktır.

Şimdilik bekleyin, ben zamanı geldiğinde buraya yazıcam yani tekkeyi bekleyen çorbayı içecek bu sefer öyle herkese yok kapkaççılara hiç yok şimdilik sadece sabır diyorum bekleyin ben yararlanıyorsam peşimden gelende yararlanır ancak şuan atılan özel mesajları siliyorum bilginiz olsun sonra ben görmedim duymadım demeyin.

Maliyeti bırakacaktım, notlarını inceledim ,sınava 5 gün var en azından gönderdiğin dökümanlara çalışabilirim. belki bir ihtimal geçeriz dimi :) Kardeş Allah razı olsun senden.

şimdilik siz şu soruya bir kastırın bakayım efsanenin orjinal sorusu hatta ilk çözdüğümüz soru buydu one ulen dedim ben bir halt bilmiyormuşum moduna girdim ki zaten hocayı gördümmü insan kendi bilgilerinin ne kadar boş olduğunu hissediyor.

İşletmede süt ve krema üretimi yapılmaktadır. Ayrılma noktasından sonra süt için 200 TL krema için 10 TL ek gider yapılıyor. 1000 litre süt 200 kg krema üretilmiş. Süt 0,5 lt lik kutularda paketleniyor. Satış fiyatları süt için 10 TL / paket , krema 5 TL/kg fiziksel miktar yöntemine göre birim maliyetler süt için 0,5 TL/ paket krema için 3 LT/kg dır.

soru : ortak gideri bulunuz , net satış değerine göre biirm maliyeti bulun

e hadi sıkıysa bulun ;D ;D

ya ben şimdi panik oldum ya bana notları göndermezsin diye ne kadar buraya yazmasamda sana ettiğim duaları bi bilsen yusuf sürmen notlarından beri takibindeyim. O kadar o notlara çalıştım şimdi adam gitti ben maliyete bir daha ki dönem giricem. 2 çocuk olunca böldüm dersleri o yüzden sessiz takipteydim. Eşim bile biliyor seni çabalarını anlatıyorum. Neyse Allah kolaylıklar versin.

Ben de takipteyim arkadaşım emeklerin için tekrar teşekkürler..
Maliyetten de hepbirlikte kurtuluruz inşallah..

s.a arkadaşlar maşallah ya güzel bir paylaşım ortamı kurmuşsunuz bende maliyeti bırakayım diyodum ama kardeşimizin notlarını inceledim gayet güzel eline sağlık yeni bir çalışma yapıyormuşsunuz hayırlı olsun bu çalışmada bizide unutmazsanız memnun oluruz. Allaha emanet olun

bileşik(ortak) maliyet:890 tl

net satış değer yöntemi

süt'ün toplam maliyeti:1.008,34 birim maliyeti:1,008
krema'nın toplam maliyeti:91,66 birim maliyeti:0,45

umarım doğrudur??
çözüm yolunu yazmak uzun geldi.
işyerinden ancak bu kadar....

emrah33 ' Alıntı:
bileşik(ortak) maliyet:890 tl

net satış değer yöntemi

süt'ün toplam maliyeti:1.008,34 birim maliyeti:1,008
krema'nın toplam maliyeti:91,66 birim maliyeti:0,45

umarım doğrudur??
çözüm yolunu yazmak uzun geldi.
işyerinden ancak bu kadar....

hatalı hocam siz biraz daha uğraşın diyeceğim ama sorunun çözüm taktiği olmadan çok zor bende ilk gördüğümde afalladım kaldım devammmm