Maliyet Muhasebesi Stona Göre Günlük Çalışma Notları

Ynt: Maliyet Muhasebesi Stona Göre Günlük Çalışma Notları

ortak gider sorusunu serhat kardeşim bir önceki sayfada çözdü ve cevap o. O soruda bir çözüm yöntemi var orda ortak gider verilmemiş ilkin toplam giderden ek gideri çıkarıp ortak gideri buluyoruz sonrada gerisi zaten aynen normal soru ama bu tarz bir soru sınavda çıksa ne olur başarı oranı ne olur orası soru işareti.

ceren kardeşim 53100 cevabı tabiki hatalı çünkü o sorudada bir püf nokta var akşam notlar mail atılacak çünkü efsane hoca bu notları kimi tanıyorsanız dağıtabirsiniz izin veriyorum üç satır yazı karaladım lafı olmaz dedi, yani hoca o kadar iyi bir insan ki hiçbir fayda gözetmeksizin notlarını bizimle ve sizinle paylaştı daha ne diyim ders alma imkanı olan gitsin hocayı bulsun alsın adam resmen bu memlekette ben hocayım diyen heleki maliyette kim varsa 10 gümlek üzeri aşmış bir insan.

Allah hepimizin yardımcısı olsun. ben maliyeti aralıkta verdim çok şükür. martta finansal ve meslekten girip bitireceğiniz inşallah.

stonhand hocam finansaldan aldığın duaların iki katını alır maliyettende kurtulursun inşallah.

bizler için yaptıklarından, verdiğin emeklerinden dolayı hakkını helal et. Allah senden razı olsun. Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın.

gercekten stonhand arkadaşımızın hakkı ödenmez... allah razı olsun.

böyle değişik sorular için çok teşekkür ederiz.çünkü sınavlarda hep değişik soru soruluyor ve afallayıp kalıyoruz..emeği geçenlerden Allah razı olsun..

Bir soruda benden;

Kademeli dağıtım: A işletmesi gider yerleri itibariyle direkt giderler toplamı ve dağıtım anahtarı şöyledir:

100: 110: Y: B.O: GYG Gider Yeri: PAZ Gider YEri:
Direkt Giderler Toplamı: 5000 4000 2000 3000 200 250

Çalışan Sayısı: 30 40 5 5 8 12
B.O saati: 235 130 10 4 12 9

100 ve 110 EÜGY,
Y ve BO YÜGY dir.

İstenen: Giderlerin dağtımını yapınız.(2.dağıtım kademeli dağıtıma göre yapıalacak olup, dağıtıma yemekhaneden başlanacaktır.

Yahu benim fazla birşey yaptığım yok arkadaşlar benim yaptığım işin normali ancak toplum olarak öyle bir duruma geldik ki kendimize iyilik yapandan korkar olduk.
Başımdan geçeni anlatayımda :
Geçen sınavmı neydi facede sürmenin başlığında bir kız gördüm yazmış son hakkım bittim, gittim yahu dedim şuna bir yardım edeyim
1.gün: Mesaj attım kardeşim dedim al sana link indir bu dosyayı buyur sürmenin neyi varsa burda kız huoppp dedi arkadaş dosya inmiyor ve dosya indirmemde dedi
2.gün: Kızcağız beni sapık zannetti galiba sen bana dosyaları mail at dedi bende tamam dedim. Kızcağıza ver mail adresini ne kadar sürmen notu,sorusu artık neyi varsa mail atayım dedim, cevap ben mail falan kimseye vermem sen mail adresini bana ver oldu
3.gün: Ulen dedim iyilikten maraz doğdu doğacak hadi ulen son bir gayret dedim neyse haliyle verdim mail adresimi alın buyrun dedim kızcağız mail atmış notları gönderin demiş,bende notları gönderdim sonra1. gün ses yok, 2. gün ses yok 3. gün 3 kelimelik bir mesaj ''Allah razı olsun'' diye bir mesaj ne diyeyim Allah hepinizden razı olsun.

atellia ' Alıntı:
Bir soruda benden;

Kademeli dağıtım: A işletmesi gider yerleri itibariyle direkt giderler toplamı ve dağıtım anahtarı şöyledir:

100 ve 110 EÜGY,
Y ve BO YÜGY dir.

İstenen: Giderlerin dağtımını yapınız.(2.dağıtım kademeli dağıtıma göre yapıalacak olup, dağıtıma yemekhaneden başlanacaktır.

100=7720 110=5240

neslihanak ' Alıntı:
atellia ' Alıntı:
Bir soruda benden;

100 ve 110 EÜGY,
Y ve BO YÜGY dir.

100=7720 110=5240

100 EÜGY 7.513 110 EÜGY 5.907

kızcaz baya uyanıkmış mail adresini vermemiş ama mail atmış mail adresini gizleyipdemi yolladı acaba adres çıktıysa yandı kızcağız :D

atellia çözüm nedir?

mhmtgngr38 ' Alıntı:
kızcaz baya uyanıkmış mail adresini vermemiş ama mail atmış mail adresini gizleyipdemi yolladı acaba adres çıktıysa yandı kızcağız :D

hahahahahaha :D

Çalışmaların için ne kadar teşekkür etsek azdır. Geçen dönemki sınavdan beri takip etmekteyim ben de notlarını hakkını ödeyemeyiz...

tam maliyet ile ilgili sorunun cevabı ne oldu??
ben orda kaldım hala ...

antder ' Alıntı:
neslihanak ' Alıntı:
atellia ' Alıntı:
Bir soruda benden;

100 ve 110 EÜGY,
Y ve BO YÜGY dir.

100=7720 110=5240

100 EÜGY 7.513 110 EÜGY 5.907
Herkes farklı buldu galiba :D benimki de 100 EÜGY= 7523,25 110 EÜGY=5888,5

benimde cevap: 100=7.741.- 110=6.210,40

tam maliyet ve kademelinin cözümü nedir

Cevap:

100 : 7.513
110 : 5.907