Matrah Artırımı Kdv

tanca

Katkı Sunan Üye
2013-2014-2015 matrah artırımından dolayı 250.000 tl civarı kdv ödemesi çıkıyor ancak firmanın 750.000 tl civarı devreden kdv si var şimdi bizim yapmamız gereken bu tutarı ödemek mi yoksa devredeni indirmek mi ne yapmamız lazım teşekkürler.

tıpkı kdv 2 gibi diyorsunuz yani sayın tahsin kurt resimdeki sizmisiniz ben hep kelli fellli eski model birisini hayal etmiştim en son hangi filimde oynadınız acaba

Eski model mi? :) İltifat mı ettin,hakaret mi ettin anlamadım şimdi bak :) Hayallerinizi yıktığım için kusura bakmayın..Henüz sinemaya adım atamadık ama belli de olmaz hani :)

bizde asla hakaret olmaz,ters bir hareket olmaz güllerimiz de hiç solmaz ayrıca hayallerimizi de kimse yıkamaz zira biz hakikat kılıcını elimize almışız vesselam

tıpkı kdv 2 gibi diyorsunuz yani sayın tahsin kurt resimdeki sizmisiniz ben hep kelli fellli eski model birisini hayal etmiştim en son hangi filimde oynadınız acaba

:):)ben hep kelli fellli eski model birisini hayal etmiştim en son hangi filimde oynadınız acaba

153 borçlu
191 borçlu
360 alacaklı
525 alacaklı şeklinde yapıyorum ben sayın dolap biz dönme dolap değiliz ki soruyu kaynatalım :) biz kaynatsak kaynatsak kahveyi kaynatırız ki dostlarla karşılıklı iki muhabbet edelim

Sayın tanca :) bu yaptığınız kayıt stok affıyla alakalı zannedersem. Ben matrah arttırımını sormak istemiştim daha çok. Matrah artırım kaydını nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar

Sayın tanca :) bu yaptığınız kayıt stok affıyla alakalı zannedersem. Ben matrah arttırımını sormak istemiştim daha çok. Matrah artırım kaydını nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar

-----------------------------
296____XX
. 368_______XX
. 438_______XX
-----------------------------

KDV matrah arttırımını bu şekilde yaptım ben.

----------------------------
368_____xx
689_____xx
. 102____xx
. 296____xx
---------------------------

ilk ödemeyi de bu şekilde işledim.

merhabalar. Ben kurumlar ve kdv matrah artırımını şu şekilde yaptım.

689 kkeg_________ b
368_______________a
468_______________a

ödendikçe 368_________b
102__________________a

yeni yılda 2017 borçlarını 468 den 368 e virmanlıyacağım

1. matrah artırımı vadesi geçmiş bir borç değil ki 368 Hs olsun. 360 Hs altında takip edilebilir. Ayrıca 468 TDHP olamayan bir hesaptır, 46 olan bir üst hesap da olmadığı için 468 hs açılamaz.

pardon 438 yazmak istemiştim. Peki tüm borcu direk 689 a atmak mı gerek yoksa ödendikçe mi virmanlamalıyız

bu tür soruların cevabını keşke merkez bankasının para basma yetkisini verdiği muhterem odalarımız verebilecek selahiyette olsaydı

Tamamını KKEG atmalı. Çünkü beyan verilip tahakkuk alındığında gider (kkeg) oluşuyor. 368-438 olabilmesi için bu borcun vadesinde ödenmemesi gerekir.

farklı kaynaklara baktım biri
296____b
368____a
438____a
ödendikçe
368____b
102____a
virman
689___b
296___a
başka bir kaynak ta ise
180/280____b