fonradar

Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

Ben ilk defa oy kullanacağım kararsızım 69,67 spk sınavından kaldım bunada bir çare bulabilirler mi :))

Son düzenleme:
merhaba
01.03.2003 te şirket devredildi. 15.04 tarıhınde yeni yöneticiler kdv beyannamesini vermiş. 25.05 tarıhınde ise eskı yönetıcıler bilançoyu maliyeye bidirmiş.2012 yılına ait gelir gider tablosu ile bilançosunu ve beyannemesini eski yöneticilermi yeni yöneticilermi verir?bir önceki döneme ait bilançolarını şirket yeni yöneticilerimi eski yöneticilerimi verir?hukuk kaidesinde şirketlerde devamlılık esastır yazıyor . yeni yönetim herşeyden sorumludur yazıyor anlamadım ben?
teşekkür ederim
saygılarımla

MÜJDE... 19.08.2014 tarihli Resmi gazete ile YMM VE SMMM. SINAV YONETMELİGİNDEKİ bazı maddeler değişmiştir. Smmm adaylarını ilgilendiren en önemli degisiklik 21. Maddede yapılan degisiklerdir.

Son düzenleme:
Önce bir konuya açıklık getirmek gerekir: şirket ortakları ile şirket yoneticileri farklı kavram ( hem şirket ortağı ve hem de şirket yoneticisi olunabilir ). Eğer hisselerini devreden ortaklar sadece hissedar ve şirketle artık hukuki bağları kalmadı ise kendi dönemlerine ait olsa dahi şirket nam ve hesabına hukuken işlem yapamazlar.

Arkadaşlar Maliyet Muhasebesinden son hakkımda da geçersiz not aldım, stajım yansın istemiyorum , okadar emek verdik , aynı durumda olan varmı ve ne yapmamı önerirsiniz? son ve tek dersimdi, fikri bilgisi olan varmı

Mali Müşavirlerin Kosgeb Desteklerinden Yararlanma Durumu
Bilindiği üzere KOSGEB imalat sektöründe yer alan küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekliyor, serbest meslek erbablarını desteklemiyor. Ankara ymm odası kosgeb e dava açmış bakanlar kurulu kararı var mali müşavirleri destekleyemeyiz amacına aykırı diye cevap vermişler. o kısmı çok uzatmadan soruma geçeyim benim merak ettiğim konu şu. kosgeb te desteklenen sektörlerde danışmanlık hizmetleri var. aranızda mali müşavir olup da mali danışmanlık şirketi kuran ve kosgeb in uygulamalı girişimcilik eğitimi sonucunda verilen yeni girişimci desteğinden faydalanan var mı? daha önce forumda bu konu 2011 yılında konuşulmuş haktan isimli bir arkadaşımız sormuş ama konu havada kalmış. bunu yapmış biri varsa tecrübeleri ile yardımcı olmalarını rica ediyorum.

en büyük sıkıntı tahsilat dır. resmi kurumlar AÇILIŞ,KAPANIŞ,DEVİR gibi işlemleri yapabilmek için Mali Müşavirden borcu yoktur yazısı istemelidir.

• Beğen
Etkileşimler: C.A.