Muhasebe büroları bitecek herkes şirkette mi çalışacak

ugur6666

Katkı Sunan Üye
şirketler büyümesi ve küçük esnafın işyerlerini kapatmasıyla serbest çalışmanın zayıflayacağını, fabrika vs. gibi yerlerde çalışmaya mecbur kalacağımızı düşünüyorum konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir..

Ynt: Muhasebe büroları bitecek herkes şirkette mi çalışacak

Büyük balık küçük balığı yutar, şirketleşmek demek büyümek demek değil, yönetim olarak kurumsallaşmak önemli, bu mantık ile bakıldığında büroculuğun öleceğini sanmam ancak kabuk değiştireceği kesin, ama arzuhalci bir şekilde mesleki faaliyeti sürdürüyorsanız ilerleyen zamanda biraz sıkıntı çekeceğiniz kesin.

Gelişen dünyaya, piyasaya ayak uydurmak lazım, zaten mevcut sistemin dayandığı temel varsayımlar da bunlardan pek farklı değildir.

Ynt: Muhasebe büroları bitecek herkes şirkette mi çalışacak

Ben aynı fikirde değilim,zamanında büyük firmalarda mağazacılık yaptın teknosa da çalıştım,bize eğitimlerde seminerlerde falan teknosacep mağazası açarak küçük esnaf cep telefoncuları batıracaktı onların pazarını kapacaktı,ne oldu?olmadı,ürünleri fabrikasından toptan kaldırmasına rağmen beceremedi kapadı hepsini. Her alanda değilde (gıda gibi) bazı durumda müşteri kendine yakın olanı bakkalı v.s seçiyor,kurumsal firmaların bir zafıda mağazada herkes eleman sahibi yok,ne kadar müdür vs de koysan olmuyor yani işin başında olmadan bazı işler olmuyor. Ben ilerisi için bütün küçük esnaflar yok olacağına inanmıyorum,onlarıda küçük görmeyin,küçük olmak bazen daha avantajlı ;)

Güzel başlık olmuş,saygılarımla..