Muhtasar beyanname T.C Kimlik/Vergi Kimlik No hatası hk.

Merhaba üstadlar, muhtasarı e-beyandan paket yapıyorum sonunda şu hata mesajı geliyor

Ödemelere Ait Bildirim tablosunun 32. satır bilgisinde yer alan TC KİMLİK NUMARASI 36982033730 geçerli değildir.

fakat geçen ay aynı tc kimlik numarası ile beyannameyi kabul etmişti.

bunun gibi 13 tane aynı hata var, bu tc kimlik numaralarını bulamazsam ne yapmam gerekir acaba

saygılar,,

Ynt: Muhtasar beyanname tc kimlik / vergi kimlik no hatası

teşekkür ederim G705,
yalnız benim anlamadığım, geçen aylarda beyan ettiğim tc kimlik numaralarında bir problem yokta neden bu ay böyle bi hata alıyorum, acaba bu aydan itibaren vergi dairesi tc kimlik numaralarını doğruluğunu kontrol etmeyemi başladı ??..

Selamlar
İlginçtir,TC numarası yazılıpta hatalı olanlarda uyarı veriyor.(uygulama bu ay başladı sanırım,geçen ay herhangi bir uyarı yoktu)
Fakat TC numara yerine 000000000 (sıfır) yazarsanız beyan onaylanıyor.
Sıfır yazdığım beyan onaylandı,hatalı TC olan uyarı verdi.
Doğru TC yi bulamıyorsanız vaktiniz yoksa sıfır yazarak onaylayın.
Saygılar

Bugun bankadayken kulak misafiri oldum. Tum yeni acilacak bankacilik islemlerinde TC kimlik bilgi verileri maliyenin istegi dogrultusunda eksiksiz girilmesi gerekiyormus. Yeni birseyler oluyor ama bari gib bdp de yayinlansa.

twolf ' Alıntı:
Selamlar
İlginçtir,TC numarası yazılıpta hatalı olanlarda uyarı veriyor.(uygulama bu ay başladı sanırım,geçen ay herhangi bir uyarı yoktu)
Fakat TC numara yerine 000000000 (sıfır) yazarsanız beyan onaylanıyor.
Sıfır yazdığım beyan onaylandı,hatalı TC olan uyarı verdi.
Doğru TC yi bulamıyorsanız vaktiniz yoksa sıfır yazarak onaylayın.
Saygılar

teşekkürler twolf bende mecburen bulamadıklarıma sıfır yazdım ama inşllh bi problem olusturmaz, daha sonra düzeltme beyanı istemezler umarım =)

Ynt: Muhtasar beyanname T.C Kimlik/Vergi Kimlik No hatası hk.

Bugüne kadar muhtasar beyannamade ücretlilere yapılan ödemeler ve kesintiler toplu olarak gösteriliyordu. Bu ödemelerin ve kesintilerin kişi bazında ayrı ayrı gösterilmesi planlanıyor. Sanırım bahsettiğiniz bu işlemler buna hazırlık gibi...

bulent249 ' Alıntı:
Bugüne kadar muhtasar beyannamade ücretlilere yapılan ödemeler ve kesintiler toplu olarak gösteriliyordu. Bu ödemelerin ve kesintilerin kişi bazında ayrı ayrı gösterilmesi planlanıyor. Sanırım bahsettiğiniz bu işlemler buna hazırlık gibi...

Bir beyanla yarım saat uğraşırız artık :)

sgk ve muhtasarın tek olması gündeme geleli bir yıldan fazla oldu. Hatta dv için ayrı bir satır bile var. Sistemi oturtabilirler ise geçilecek.

bulent249 ' Alıntı:

Merhaba şahsen bunun olmasını hiç istemiyorum bu ay 7750 çalışan beyan ettik bunları tek tek nasıl beyan ederim diye kara kara düşünmeye başladım =) , fakat bi sayı sınırlaması olursa uygulanabilir, mesela 50 çalışana kadar ayrı ayrı beyan edileblir..

Allahım ; Yarabbim ; sen yardım et. tek tek çalışanı muhtasara girmek ...şaka şaka deyin lütfen....

Üzülmeyin bordro programlarının buna göre ayarlaması yapılır.

ekim 2011 dönemi itibariyle internet vergi dairesine tc kimlik numarası doğrulaması yapılmış. aynı sorunu bende yaşadım, geçmişte hep hatalı tc kimlik numarasıyla göndermişiz.
ayrıca yurtdışı stopajı varsa ülke bilgisinden sonra vergi numarası sütununa 9999999999 yazmamız gerekiyor.

Selamlar
Sorunum kdv beyanıyla ilgili her zaman sorunsuz verdiğim beyanı sistem kabul etmiyor.
....... numaralı mükellef 10/2011-10/2011 döneminde Kadıköy vergi dairesinden 0015 vergisinden mükellef değildir.
9.ayda beyanı vermişim..şirkette hiçbir değişiklil olmamış.Bu uyarıyı neden verir.Vergi numarası,vergi dairesi doğru..
Ne önerirsiniz.herhangib bir mükellefiyet kapanışıda yapmadık.Yalnız son 3 ayda ciro sıfırdan 22 trilyona fırladı.9.ay sonu kümülatif satış 22 trilyon.10.ayda matrah yok.2-3 fatura kesildi milyon euroluk...Vergi dairesi otomatikmen değişmiş olabilir mi? mesela Büyük mükellefler Anadolu kurumlar olmuş olabilir mi? birde beyanı o vergi daireleri olacak şekilde mi denesem.Geçici beyanı Kadıköye verdik.
Son dakka golü yedik herhalde.
Siz ne önerirsiniz.

Tahsin bey,
aylık yerine yanlışlıkla üç aylık seçmiş olabilirsiniz. bir kez daha bakın

e-beyan destek hattını ( 444 0 435 ) arayabilirsiniz.

çok ilginç.. Vergi dairesi re'sen terk yapmış.
Yarın gidip görüşeceğim.Büyük kavga var yarın :)
Birkaç gün önce 118 milyar geçici vergi ödediler.

sen beyannameyi vermeden maliye ne bilsin senin kestiğin rakamla mükelef büyük defter olmuş mu olmamış mı? bu kadar kısa sürede bunun tespiti zor. ayrıca henüz beyan dönemi geçmeden resen sizin için vergi dairesnn değişimi olmaz.

denenecek yollar benim düşündüklerim ;
manuel düzenlemeyi denemeli. bdp'de.
ya da firma tanıtımlarına bakmalı. bir yerde bi değişiklik yapmış olabilirsiniz bu süreç içinde farkına varmadan tabi.
ama çok büyük olasılık kullandığınız programla alakalı olmalı. ben de sık sık değişik sorunlar yaşarım ; kasılırım ama şükür bdpye düşmedim henüz.
inşallah sorununuzu çözmüşsünüzdür. cevapladım belki birinin işine yarar falan diye....

sen beyannameyi vermeden demissin ama; satis rakami 9. Aydan bahsediyor yani beyanname gecen ay verilmis. Sn twolf vergi dairesi degisikligi olsaydi bunu yazi ile bildirmelilerdi.

evet haklısın. gözümden kaçmış 9. ay işlemi. ;)
ama yinede sınıf değişikliği şimdi olmaz. takip eden hesap dönemi beklenir.