Muhtasarın tahakkukunu onaylamayı unutmuşum.?

mls1994

Katkı Sunan Üye
kolay gelsin herkese

acil cevap bekliyorum aralık muhtasarı onaylamayı unutmuşum acaba özel onayla nasıl gönderebiliirim cezası ne olur lütfen acil cevap bekliyorum

teşekkürler ...

Ynt: muhtasarın tahakkukunu onaylamayı unutmuşum

ama beyannameyi süresinde verdim de tahakkukunu onaylamayı unutmuşum of ne kadar ceza olur şimdi tahakkuku özel onay ile hangi şıkları isaretliyeyim

Ynt: Muhtasarın tahakkukunu onaylamayı unutmuşum.?

Onaylanmayınca nasıl veriliyor bu beyanname ?? Beyannameyi vermedi iseniz pişmanlıkla veriniz. 1.derece usülsüzlük cezası 1 kat ödeyeceksiniz. Ödeme gecikti ise gecikme zammı da var tabii.

Beyanname gönderilmiş ancak onaylanmamış.Onaylanmayan beyanname de gönderilmiş sayılmaz.
Haliyle yukarıdaki gibi özel onay seçeneğinden PIS+KSS ile vermeniz gerekiyor.

1.sınıf defter ise kanuni süresinden sonraki ilk 15 günde 500 sonraki 15 günde 1000 ceza kesilir. 2.sınıfsa ilk onbeş günde 250 sonraki 15 günde 500 tl

acil Muhtasarın tahakkukunu onaylamayı unutmuşum.?

bu 15 günlük ödeme yi kdv iade alacağım var mahsup dilekçesi ile düşebilirmiyim. illa ki bunu nakit elden ödemem mi gerekiyor acil yardım ben mahsup dilekçeme ekledim 15 gün olmadan vergi dairesine vericem

Evet doğmuş tüm vergi ve ceza borçlarınızı KDV iadesi alacağından mahsup edebilirsiniz,