Önemli İhale işlerinde Kıdem Tazminatı hk.

meraba arkadaşlar bir sorum var biz ihale ile kurumlara temizlik gibi işçi temini sağlıyoruz.Yeni bir ihale devri olacak firma aynı işçilerle 8 yıldır ihaleyi kazanıyormuş bu işçilerin kıdem tazminatlarına karşılık kim sorumlu eğer ki biz sorumlu isek firmadan bir yazı almamız noter huzurunda bizim işimize yarar mı çok teşekkürler

işçilerden buğüne kadar çalıştığı firmadan kıdem ve ihbar tazminatımı aldım adı geçen firmadan herhanği bir alacagım kalmamıştır die noterden alınmış bir yazı sorunun çözümü olabilir

Her yıl tekrarlanan kıdem tazminatımı aldım, herhangi bir alacağım kalmamıştır yazısı tek başına yeterli gelmeyecektir diye düşünüyorum, işçinin kıdem tazminatına hak kazanması durumunda. Yanında ödendiğine dair belgelerin de gösterilmesi istenmesi gerekir olası bir davada.
Noterden alacak olduğunuz yazı da tek başına yeterli olmayacaktır, iş kanununun 6. ve 2. maddelerinde durum açıklanmış.

meraba arkadaşlar bir sorum var biz ihale ile kurumlara temizlik gibi işçi temini sağlıyoruz.Yeni bir ihale devri olacak firma aynı işçilerle 8 yıldır ihaleyi kazanıyormuş bu işçilerin kıdem tazminatlarına karşılık kim sorumlu eğer ki biz sorumlu isek firmadan bir yazı almamız noter huzurunda bizim işimize yarar mı çok teşekkürler

Sn.Keremceme katılıyorum.

Bu iş,idarenin yardımcı işlerinden olup,alt işverenlik ilişkisi sözkonusudur,dolayısıyle ücrete ilişkin alacaklardan asıl işverende sorumludur.