Ortak Değişiminin SGK ya Bildirilmesi

FATİH PESEN

Katkı Sunan Üye
Ltd.şti ortaklarının hisse devrini Sgk ya bildirirken dilekce yeterlimi yoksa sgk işyeri bildirgesi formu tarzında matbu bir formlamı bildirmek gerekiyor ?

Ynt: ortak degisiminin sgk ya bildirilmesi

Fatih bey,

Aynı işlemi yaptım dilekce ve ekıne tıcaret sıcıl gazetesı verdım sadece ben

İyi Çalışmalar

Ynt: ortak degisiminin sgk ya bildirilmesi

Tesekkürler,
hisse devrinin tescil tarihinden itibaren 10 gün süre icinde vermek gerekiyor degilmi

Ynt: Ortak Değişiminin SGK ya Bildirilmesi

FATİH PESEN ' Alıntı:
Tesekkürler,
hisse devrinin tescil tarihinden itibaren 10 gün süre icinde vermek gerekiyor degilmi
Yeni ortağın Nüfus cüzdan süretleri ve ikametgah belgeleri de dilekçeye eklenmelidir.

Eğer müdür değişiyor ise, e-beyanname şifresi iptal edilip, yeni müdür adına şifre alınması gerekir.

Yanıtlar icin tesekkürler sayın Zindan ve cheto, müdür degistiginde sifreyi yenilemek gerektigi nerde yazıyor? hatırlayamadım. atlamıs olabilirim sayın Zindan

Geçenlerde başıma geldi.Uygularken öğrendim yani.
Ayrıca müdür olan şirket ortağının ortaklıktan ayrılıp yerine başka müdür/ortak geldiğini düşünün.Bu durumda şirketin ssk işlemlerinin eski yetkili/müdür üzerinden devam etmesi yanlış olur zaten.
Bildiğiniz gibi, e-bildirge şifreleri, şirket yetkililerinin üzerine çıkıyor.

Sgk yönetmeliklerinde adi ortaklıkta hisse devri işyeri bildirgesi ile bildirilir diyor. Adi ortaklıkta böyle olupta ltd veya aşlerde dilekce ile bildirilmesi enteresan.

Adi ortaklıkta ortak değiştiğinde eski ortaklık tamamen bozulduğu ve yeni bir ortaklık meydana geldiği için. VD Kayıtlarında da aynı. Eski ortaklık kapatılıp yeni ortaklık açılışı yapılır.

Düsünceniz dogru . tamamen bozuldugundan yeni bir işyeri bildirgesi istiyor sigorta. Tesekkürler