Özel Bina İnşaatlarında İş Bitim Tarihi

sayın arkadaşlar;

716 m2 lik bir inşaat işine giriştim. kanun gereği mecburi olarak özel yapı denetim firmasına gittim ve işlemleri
başlattım ve inşaatıma başladım. zaten bildiğiniz üzere yapı denetim firması tamamen formaliteden kaynaklanmaktadır. yapı denetim firması parasını alarak bana son hakedişini kesti ve raporunu düzenledi inşaatın tamamı %100 olarak 09.01.2009 tarihinde tamamlanmıştır. bu raporuda ilgili belediyeden onaylatmış
gerçekte benim inşaatım bitmişti ama ben iç boyası ve dış cephede bazı tadilat işlemlerine giriştiğim için inşaatımda çalışan işçileri çalıştırmaya devam ettim ve netice de 31.03.2009 da inşaatımı tamamen bitirerek işçi çıkışlarımı verdim ve 02/04/2009 da ilgili belediyeye yapı kullanım izin belgesi alabilmek için müracaata bulundum belediye kontrollerini yaptı ve 14/04/2009 tarihinde beni vergi dairesi ve sgk kurumuna gönderek ilişiksiz yazılarını talep etti. sgk kurumu dosya taramasında yapı denetim firmasının 09/01/2009 da inşaatın tamamlandığını belirten teknik rapor sunduğu için ilgili sgk kurumu benim iş bitim tarihini 09/01/2009 olarak kabul etmiş ve inşaatımda çalışan işçilerimin günlerini iptal etmektedir. eksik işçiliğim yok ilişiksiz yazımı alabiliyorum sorunum yok fazla ödemem var fakat çalışmış olan işçilerin günleri siliniyor bunun itirazı ile ilgili yasal dayanağım ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim
iyi çalışmalar diliyorum