Özel Güvenlik Firması Teklif

Day-Dream

Tanınmış Üye
Arkadaşlar
özel güvenlikten teklif aldık personel maliyetinin detayında kişinin kıdemini de faturalamış, doğru mudur sizce ?

ilk yıl için sözleşme yapılıyorsa kıdem taz.nı koymaması gerekir diye düşünüyorum. ikinci yıldan itibaren konulabilir.

Değerli üstadlarım personelleri zaten bizde çalışacak biz istemezsek personeli çıkaracak, neden kıdemi peşinen bizden alıyorki , istifa eden personel olursa kıdem onlara kalacak
ben diyorumki bizim isteğimiz neticesinde çıkarırsa ozaman kıdem tazminatı tutarını bize fatura etsin

bunda ne yanlışlık var

Firma ile anlaştınız ama çalışan işçilerin kıdem hakları ne oldu yani x alt firmasında çalışan işçiler size devir olacaklar fakat siz diyorsunuz ki ben x alt firması ile anlaştım kıdem tutarlarını bize fatura etmeyecek o zaman x alt işletmesinde çalıştıkları döneme ait kıdem tazminatları ne olacak işçilerin bu kısımı nasıl hallettiniz açıklarmısınız ?

üstad kıdem tazminatı hakkedecek şekilde işten çıkarsa o zaman o tutarı fatura edecek

bence hatalı ve eksik bir iş yapıyorsunuz arada sanırım sözleşme bir akit mevcut değil bence profesyonel bir hizmet alın sonrasında demiral demedi demeyin.

İyi Günler.

Üstad hatalı olan nedir ?
Belki istifa edecek personelin neden maliyetini ödeyeyim ben şimdiden
firma benden o parayı alıp personele ödemiyor ki, taahhüt ediyorum sözleşmede çıkartılanların kıdemini ödeyeceğim diye
sözleşme mevcut aramızda

"personelleri zaten bizde çalışacak biz istemezsek personeli çıkaracak"

bu personelin sgk girişleri için sicil numaranızı kullandınız mı ?
asıl işveren siz oldunuz. firma alt işveren konumunda. neticede özlük ile ilgili yükümlülükler de size düşüyor.
firma ile yaptığınız bir sözleşme var mı ?

çok bilmiş avukatların sözleşmelere ekledikleri kurnazlık ve fırsatcılık kelimeleri başa bela oluyor

Özel güvenlik firmalarıyla alt-üst işveren ilişkisi yoktur. Atıyorum şirket, özel güvenlik şirketinden 5 kişi çalıştırıyor. Bu çalışanlar aynı kişiler olmak zorunda değil. Bugün ali gelir yarın mehmet öteki gün hasan.... Sen bunların hepsinin kıdeminden sorumlu olamazsın.Yasal olarak ana firmadan talep edilemez.

Oluşmamış giderleri yansıtmak sadece fırsatçılıktır.
Kanun açık 1 yıldan önce kıdeme hak kazanılmıyor yahut deseler ki 1.yıl ihbar tazminatı eyvallah.

Oluşmamış giderleri yansıtmak sadece fırsatçılıktır.
Kanun açık 1 yıldan önce kıdeme hak kazanılmıyor yahut deseler ki 1.yıl ihbar tazminatı eyvallah.

Sayın prisoner,

Soruyu soran üye 1 yıl yada daha fazlası yada 1 yıldan az bir süre gibi zaman kavramını kullanmamış siz ise neye dayanarak işçilerin 1 yıl çalışıp/çalışmadıklarını nasıl tahmin ettiniz sormak istiyorum.:)

İyi Günler.