Özel Güvenlik Görevlisiyim

Ben özel güvenlik görevlisiyim.hafta içi 10 saat çalışıyorum.hafta sonu tatil.çalışma kanununa göre haftalık 45saat uygulaması benim için geçerli mi?çünkü asgari ücretin altında maaş aldığımı düşünüyorum.günlük mesai ücretim 240 saat üzerinden hesaplanıyormuş.neye göre 240 saat diyebiliyorlar.yol yemek dahil 11500lira aldım.aynı iş yerinde 12 .36 çalışan arkadaşlar var yol yemek 1400lira alıyorlar.

Son düzenleme:
Haftalık 45 saat uygulaması sizin için de geçerli elbette, ama işyerinde geçirdiğiniz sürenin tamamı çalışma saati değildir, yemek molası vb ara dinlenme süreleri çalışma süresinden sayılmamaktadır.

O sisitemi anlamadım ama saat ücreti hesabında aylık çalışma süresi 225 saat olarak kabul edilir.
Net aylık ücretiniz / 225 saat = normal çalışma ücretinizdir bu rakamın %50 fazlası ise haftalık 45 saati aşan fazla çalışma süreleri için ödenmesi gereken fazla çalışma ücretidir.
Yol ve yemek paraları tutarı ne kadardır, aylık çıplak ücretiniz ne kadardır?

Bekar-çocuksuz çalışan için net asgari ücret 1000tl, yol ve yemek bedeli karşılığı 220tl ödeniyorsa, ay içinde rapor-devamsızlık-izin vs. olmadıysa ,ay sonunda almanız gereken miktar en az 1000+220= 1220tl olmalı.