Paran mı Var Huzurun mu Var ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan stajerim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

stajerim

Katkı Sunan Üye
ltd şirketin 2 ortağı var birisi müdür bunlar belirli dönemlerde huzur hakkı alabilir mi ya da maaş ödenebilir mi her ikiside bağkurlu örneğin diyorlar ki bize 2000 tl aylık maaş verin yada belirli dönemler için huzur hakkı verin ama sgk kesintisi olmasın stopajı ödeyelim gider oalrakda düşelim diyor acaba bu için astarı yüzünden pahalı mı olur zira şirket kar ediyor devamlı ve her dönem %20 vergiini ödüyor stopa razılar ancak gelir vergisi dilimi değişince yada brütten hesaplayınca zararlı çıkmaz mı şirket müdür maş hesabı ve tahahkkuk kaydı gideri nasıl oluyor acaba 1500 ve 2000 tl maaş için

Merhaba ;

Sn stajerim, lütfen hem forum kuralları gereği hem de güzel Türkçe'miz adına yazılarınıza dikkat ediniz.

Yazdıklarınızı okumak oldukça zor oluyor.Siz zaten yazıp geçiyorsunuz.Daha sonra yazdıkllarınız ile ilgili yazılanları sanırım hiç okumuyorsunuz.

ltd şirketin 2 ortağı var birisi müdür bunlar belirli dönemlerde huzur hakkı alabilir mi ya da maaş ödenebilir mi her ikiside bağkurlu örneğin diyorlar ki bize 2000 tl aylık maaş verin yada belirli dönemler için huzur hakkı verin ama sgk kesintisi olmasın stopajı ödeyelim gider oalrakda düşelim diyor acaba bu için astarı yüzünden pahalı mı olur zira şirket kar ediyor devamlı ve her dönem %20 vergiini ödüyor stopa razılar ancak gelir vergisi dilimi değişince yada brütten hesaplayınca zararlı çıkmaz mı şirket müdür maş hesabı ve tahahkkuk kaydı gideri nasıl oluyor acaba 1500 ve 2000 tl maaş için

yazılanlardan hiçbişey anlamadım. başka konu başlıkları altında da yazdığınız bazı şeyler vardı. orda size söylemelerine rağmen, yazım kurallarına hiç dikkat etmiyorsunuz sanırım. Belliki siz buraya birşeyler yazıyorsunuz bir daha geri dönüp bakmak gibi bir huyunuz olmuyor. madem geri dönüp bakmak gibi bir durum söz konusu olmuyor, o zaman cevaplamanın da bir manası yok diye düşünüyorum.

Selamlar
Arkadaşların söylediklerine ilave edeceğim pek bişey yoktur.Zaten gerekeni söylemişlerdir.Fakat dikkatimi çeken başka hususlar vardır.
1- Stajyer iseniz bağlı olduğunuz meslek mensubu illaki vardır.Burada sorduğunuz soruların neredeyse tamamı kendisinden bilgi almanız gereken sorulardır.Burası sizin için sanki bir hazıra konma yeri gibi.Nasılsa cevaplayan olacaktır düşüncesiyle her aklınıza geleni sormanızı açıkcası pek doğru bulmuyorum.Sorduğunuz sorular hiç değilse biraz araştırma ile rahatlıkla yanıtlarını bulabileceğiniz sorulardır.Hiç araştırma yapmadığınız izlenimi uyanıyor bende..
2- Sorularınızın yine neredeyse tamamı normal sorular değildir.Soruların içeriğinde neredeyse bir katakuli (başka uygun kelime bulamadım) veya legal olmayan uygulamalardan bahsediliyor.Bu tip mükelleflere rastlamak sizin şanssızlığınız mı,yoksa iş ahlakınızda "birşey olmaz hallederiz" cilik mi var.Açıkcası merak ettim. Çünkü neredeyse normal bir sorunuza rastlamak çok zor.