Psikolojik Baskı

Merhaba,

Bir iş yerinde 7 senedir çalışıyorum.Bağlı olduğum grup müdürü baskı yapıyor.Üç ay beni iş yerinde işsiz bıraktı.İş arkadaşlarımın benimle konuşmasını engelledi.Sürekli baskı uyguladı.Kendisiyle konuştum.Bana işinden memnunum ama başka sorunlar var dedi.Yani kişisel bir sorunu olduğunu düşünüyorum.Performansıma şirketin en düşük notunu vermiş.İşten atmam diyor.Ama sürekli psikolojik baskı yapıyor.Müdürüm bayan bende öyle.Ücretsiz izin almayı düşünüyorum.Ne yapabilirim.

Ynt: Psikolojik Baskı

Başka sorunlar nelermiş acaba.?* İşinizden memnunum da diyor.

Açık açık konuşun menun değillerse sizi çıkarsınlar.

Dağdan üzerinize bir kar topu atılıyor. Ya ondan kaçacaksınız ya ona koşacaksınız. Ondan kaçarsınız her yuvarlanmada daha da büyüyerek üzerinize gelecek, ona koşarsanız büyüyemeden elinizle ufak bir hamleyle onu durdurabilirsiniz. Sorunları büyüten sorunun büyüklüğü değil sorundan kaçmak veya görmemezlikten gelmek. Bundan dolayı bence tüm gücünüzle kartopuna koşun. Yani grup müdürünüzle güzel bir uslupla görüşün.

Ama usluba dikkat edin. Yanlış bir uslup varolan sorundan daha büyük bir soruna neden olabilir. Neden bana böyle yapıyorsun? Ben sana ne yaptım? vb.

Öncelikle kendisinden bir randevu isteyin. Son üç aydır aldığınız ücreti hakketmediğinizi düşündüğünüzü, her ne kadar işimi yapmama engel olmasa da kimsenin sizle konuşmamasının ister istemez performansınızda düşüklüğü neden olduğunu, herkesin hata yapabileceğini bir hata yapmışsanız özür dilediğinizi ama hatanızı bilmeden bunu düzeltemeyeceğinizi, bir yanlış anlama da varsa bunu düzeltmek istediğinizi belirtin.

İnsan Kaynaklarında Mobbing deniilen konu anlattığınız, Grup Müdürünün üstüne çıkıp şikayet edin bence ama elinizde kanıtlarınız olsun