Raporlunun işten çıkarılması.?

öncelikle böyle bir site için bütün emek sahiplerine teşekkür ederim.Benim bir sorum olacak.Eşim carrefour da çalışıyor yaklaşık 5. senesi ve sendikalı bir işçi.7 buçuk aylık hamile ve şubatın 15 de 8 haftalık doğum öncesi ücretli izne çıkacak.Bu arada işyerinin kapatılacağı söyleniyor.M art 31 de müşteriye nisan 31 de tamamen kapatılacak demişler.Diğer işçiler kıdemve ihbar tazminatlarını alıp ayrılacaklar bizim durumumuz eşim raporlu olduğu için bundan faydalanabilirmi tazminatını alabilirmi çalışmak istemiyor çünkü başka bir semtte bu birinci sıkıntım ikincisi ise doğum öncesi izni kullanıp doğum sonrası izni kullanmayabilirmi tam nisan 15 'e denk geliyor.
cevap verirseniz çok sevinirim...saygılar....

Ynt: Raporlunun işten çıkarılması.?

Çıkışınızı rapor bittikten sonra yapabilirler.Raporlu olması da kıdem ve ihbar almasına engel teşkil etmez.Alabilir.
Doğum ile ilgili bütün izinlerini kullanabilir.

Raporlu olması tazminatını almasına engel değildir. Hem tazminatı vermek zorundalar hemde 31 martta kapanırsa işyeri o tarihe kadar olan rapor parasını da sgk dan alması gerekir , ama işyeri kapandıktan sonraki kalan rapor parasını alabileceğini pek sanmıyorum.

Doğum iznini hak edecek kadar prim ödedi ise işyeri ile ilgisi yoktur. Rapor bedelini alabilir.

hımm olabilir , bana böyle bir durum denk gelmedi bilmiyorum o yüzden =)

teşekkür ederim cevaplarınız için