Sanatçıların Yurtdışına Sattıkları Resimler Hakkında

Merhabalar,
Ben Londra Sanat Okulundan mezun olmak üzereyim, Ankara'da yaşıyorum ve internet pazarlarından (ebay, etsy gibi) resimlerimi satmayı düşünüyorum. Vergi mevzuatını, forumları ve yazıları inceledim.

Bulgularım:
Gelir Vergisinden GVK 18. madde uyarınca muafım. Ancak resimlerimin "eser niteliği taşıdığını" Kültür Bakanlığı'ndan belgelemem gerekiyor.
Resimlerimi bir sanat galerisi aracılığı ile satmam durumunda gelir vergisi ve sorumlu sıfatıyla KDV'yi galeri muhasebeleştirip ödemek durumunda. Benim birşey yapmam gerekmiyor.
Ben nihai müşterilere resim sattığımda sadece KDV sorumlusu oluyorum ve serbest meslek defterleri tutarak KDV hesaplamam ödemem gerekiyor.
Yani benim nihai müşterilere resim satmam durumunda tek düşünmem gereken vergi KDV. Buraya kadar beni teyit edebilirseniz sevinirim.

Benim asıl sorum ise şu:
Ben resimlerimi genellikle yurtdışına satmayı planlıyorum. Yurtdışına satışlarda ise KDV olmaması gerekir. Bu durumda KDV'den nasıl muaf olacağım?
Türkiye'de veya yurt dışında resim satmam durumunda bir muhasebe ofisine kayıtlarımı tutturma zorunluluğum var mı? Kendim tutabilir miyim?
Bunun dışında yukarıda özetlediğim konular dışında dikkatli olmam gereken başka hususlar var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Elçin