fonradar

Saüsem Detaylı açıklamayı yaptı...!

Ynt: Dikkat Dikkat Saüsem Detaylı açıklamayı yaptı ....

Fiyatları da Ymm leri düşünerek koydular galiba, ne de olsa okkalı zengin olarak görüyorlar galiba

eğitim duyurusuna şu anda ulaşılamıyor. geri çektiler galiba.

kıdem şartını 10 yılamı çekecekler acaba pazarlık mazarlık :D

Bu ne saçma sapan iştir ya. birinin aklına mı geldi kıdem 10 yıl yetmez. Şunu 15 yapalım bakalım ne olucak.
Yasal dayanak nedir? . Hızlı trene benzemesin bu?

kuruma aşağıdaki mail i gönderdim.

www.sausem.sakarya.edu.tr internet sitesinden yayınlanan eğitim programı başvuru şartlarında 15 yıl kıdem istenmektedir.
Hangi kanun ve yönetmeliği esas alarak bu kıdem süresini belirlediniz. Yapılacak eğitim ve sınavlar yönetmelik ile belirlenmesi gerekirken,
halihazırda kurumuz tarafından yayınlanan böyle bir yönetmelikten haberdar değiliz. Kurumunuzun Sakarya üniversitesi ile yaptığı bu protokol neden sitenizde yayınlanmadı?
Eğitim ve sınav şartlarını, yetkili kurum olarak sizin ilan etmeniz gerekirken, bir üniversite sitesinden ilan edilmesi hangi amaca hizmet etmektedir.
Şeffaflık prensibi gereği sorularımızın cevaplandırılmasını arz ederim.

Sayın kemalforum gereken durumu en etkili siz yapmışsınız, bakalım ne diyecekler.

KGK ile az önce ben de görüştüm...

SPK Lisanslıların KGK'nın "eğitim ve sınavından" muaf olabileceğini, 3 yıllık staj süresinin (geçiş döneminde 1 yıl ve 2 yıl olarak uygulanacakmış) söz konusu olduğunu söylediler.

Yazılı açıklama yapacak mısınız diye sorduğumda da yönetmeliğin ve uygulama tebliğlerinin (ki taslak halindeymiş ve görüşülüyormuş) 1-2 hafta içinde KGK sitesinden yayınlanacağını belirttiler...

Yani belirsizlik hala devam ediyor arkadaşlar. Bu sefer biz atak davranalım, taslak halinde olan dokümanların aleyhimize çıkmaması için, KGK'yı arayıp soralım, en azından taleplerimizin ne olduğu konusunda fikirleri olur.
(Ne kadar dikkate alırlar o ayrı tabi)

KGK bize gönderdiği cevapta, taslak hazırlanıyor, onu tartışmaya açacağız falan diyordu.

E kardeşim böyle diyorsunuz da bizim taslaktan haberimiz yok, bize de göndersenize inceleyelim.

Bir zahmet yani ...

Arkadaşlar

Maç 90 dakika devam ediyor
Tebliğ çıkana kadar avantajlıyız
Ancak maç sonucu önemli
15 yıllıklar gol attılar
Ben inanıyorum ki maç sonunda SPK lisans belgeliler Süper lige yerlerini alacaklardır.
Hayırlısı

sahincolak71 ' Alıntı:
15 yıllıklar gol attılar
Ben inanıyorum ki maç sonunda SPK lisans belgeliler Süper lige yerlerini alacaklardır.
Hayırlısı

15 yıllıklar değil KGK (veya KGK'ya bunu telkin edenler) gol attı.
SPK Lisansı ile ilgili de; durumumuz inşallah yazdığınız gibi olur. Ama netleşmemiş henüz.

Arkadaşlar SPK belgesini insanlar bazı şeylerden fedakarlık edipte aldılar. sınav için gecesini gündüzüne katıp çalıştı, ailesinden fedakarlık edip onlara vakit ayıramadı. başka başka her insanın kendine göre bir sıkıntıya gögüs gerip zaman ayırdı. kimse bedavaya bu belgeyi vermedi. özel ymm sınavları veya özel smmm sınavları ile belge dağıtılır gibi dağıtılmadı. bu belgeyi KGK kurumu zaten muaf tutması gerekir. bu belge bil fiil sınava girilerek Uluslararası Denetim Standartları ve Uluslar arası Muhasebe Standartlarını 70 ortalama ile geçilerek alınan bir belgedir. Kamu gözetim kurumunu bunu illa dikkate alacak.

Başka bir durum daha var. bu sınavı yapma yetkilisi o zaman SPK (TSPAKB veya SPL) idi şimdi KGK kurumu. sadece kurum değişti.

10 yıllık kıdem şartına çok itiraz edince, siz misiniz itiraz eden, alın size 15 yıl dediler yani anlaşılan...

Bunların hepsi bir alem yaa .. Artık kızmıyorum gülüyorum . ....

link aşırı yogunluktan kapanıyodur

Waaayyyyyy wayyy vayy....

mehmet_kulte ' Alıntı:
Arkadaşlar SPK belgesini insanlar bazı şeylerden fedakarlık edipte aldılar. sınav için gecesini gündüzüne katıp çalıştı, ailesinden fedakarlık edip onlara vakit ayıramadı. başka başka her insanın kendine göre bir sıkıntıya gögüs gerip zaman ayırdı. kimse bedavaya bu belgeyi vermedi. özel ymm sınavları veya özel smmm sınavları ile belge dağıtılır gibi dağıtılmadı. bu belgeyi KGK kurumu zaten muaf tutması gerekir. bu belge bil fiil sınava girilerek Uluslararası Denetim Standartları ve Uluslar arası Muhasebe Standartlarını 70 ortalama ile geçilerek alınan bir belgedir. Kamu gözetim kurumunu bunu illa dikkate alacak.

Başka bir durum daha var. bu sınavı yapma yetkilisi o zaman SPK (TSPAKB veya SPL) idi şimdi KGK kurumu. sadece kurum değişti.

aynen katılıyorum.

Burada değişen birşey yok arkadaşlar göz boyuyorlar sadece.Şöyleki;

Bir ymm' nin ymm olabilmek için zaten devlette 10 yılı doldurması gerekiyordu, 3 yılda stajları vardı.Toplam 13 yıl. 1-2 ymmler haricinde herkes bütün ymmler alacak yani bu belgeyi.

Smmm lerdeki 10 yıllık kıdem şartını da 15-2 staj, toplam da 13 yıla çıkarmış oldular demektir.

Ymmler bir kez daha smmmlere çelme taktılar yani.
Benim anladım budur.

KGK' da yakında bu yönde bir açıklama yapacaktır.Saüsem kafadan sallamadıya bunları, kıdemi fiyatı vs...Kgk böyle yap dedi, onlar da yazdı...