Şehir Dışında Şube Açılışı

fugenc

Tanınmış Üye
Bursa merkezli bir ltd. şt. mükellefim istanbulda şube açmak istiyor.. ticeret sicil işlemlerini buradan yapavağız.. Bursada bağlı olduğu v.d.ne dilekçeyle başvuracağız ve onlarda istanbuldaki vd aracılığıyla yoklama yaptırıp v. levhasını tasdik edecekler ( buraya kadar doğru mudur?).. Benim asıl sıkıntım ssk işlemleri konusunda.. işyeri no'su alınması ve işçi girişleri için mutlaka otraya gitmemiz mi gerekir.. Başka bir yolu varmıdır?? İstanbulda SSK nerede onu dahi bilmiyorum:((.. Tavsiyelerinizi bekliyorum.. Ayrıca daha sonra muhtasarı buradan verebilirmiyiz yoksa ayrı şehir olduğundan onu da istanbula mı vereceğiz.. ??

ssk açısından; şubenin adresinin bağlı olduğu (istanbul .... şubesi) ssk da işlem yapılır.

vd açısından; isterseniz merkez adresinin bağlı olduğu vd muhtasar verebilirsiniz, isterseniz ist.'la.(açılış yoklamasında tercihinizi yazdırın.)

Sayın Fugenç,
şube adresinizin bağlı olduğu adresteki SSK şubesine müracaat etmelisiniz. Açacağınız şubenin hangi semtte olduğunu yazarsanız size adres konusunda yardımcı olabiliriz.
Muhtasar beyannemenizi merkez adresinizin bağlı olduğu VD sine vermeniz için şube VD sine bildirimde bulunun.Ayrıca yoklama fişine de yazdırın.

Saygılarımla...

bence ticaret sicil işlemleri hem bursadan hemde istanbuldan yapılacak.(bursa ticaret odasından evrakları tasdikli şekilde alınıp istanbula şube açılışında başvuruda bulunulması gerekıyor) şube açılış dilekçesinide hem bursaya hem istanbula vereceksiniz. yoksa siz bursaya dilekçeyi verip bursa v.d nin istanbula haber vermesini beklerseniz bence çooook beklersiniz.

Tüm cevaplara teşekkürler.. bir soru daha.. şube müdürü ayrı bir şahıs olmak zorunda mı yoksa merkez deki müdür şube müdürü olarak da atanabilir mi?? (Ayrıca çalışan 2 eleman olacak)

sayın fügenç isterseniz ben size arkadaşlarında e-mail cevaplarını toparlayarak bir cevap yazayım.ltd şirket olduğun için önce karar alacaksınız alacağınız kararda şubenin adını tam olarak yazınız örneğin x ltd şti istanbul şubesi şubenin sermayesini mutlaka belirtin ve müdürü mutlaka isminden sonra belirtin ve yetki verin bu karardan 5 tane çıkarın 1 tane defter 1 tane noter 2 tane tic.sicil 1 tane vergi dairesi alıyor.daha sonra müdür için 2 tane resimli ikametgah ve nüfüs cüzdan sureti yapın en önemlisi 2 tane imza beyannamesi yaptırın müdür için çünkü resmi gazeteden sonra imza sirküleri çıkacak diğer önemli bir konu bütün bunlar tamamlandıktan sonra bağlı olduğunuz tic sicile dilekçe ile başvurun dilekçenizde ist.işlerinizin genişletmek amacıyla bir şube açaçcagınızı ve tarafınıza c-55 belgesi verilmesini ayrıca kuruluştan bu yana bütün gazetelerinizin 2 şer adet tasdikli suretini istediğinizi yazın daha sonra ist tic.sicile başvurun ist tic.sicil müdürlükleri eminönü-perpa-ikitelli ve kadıköyde var (dilekçeye kararı eklemeyi unutmayın.s.s.k yönünden mükellefiyeti şubenin sınırlarını dahil olduğu yerde tesis edeceksiniz.stopaj yönünden stopajı merkezden vermenizde bir sakınca yok

sayın fügenç isterseniz ben size arkadaşlarında e-mail cevaplarını toparlayarak bir cevap yazayım.ltd şirket olduğun için önce karar alacaksınız alacağınız kararda şubenin adını tam olarak yazınız örneğin x ltd şti istanbul şubesi şubenin sermayesini mutlaka belirtin ve müdürü mutlaka isminden sonra belirtin ve yetki verin bu karardan 5 tane çıkarın 1 tane defter 1 tane noter 2 tane tic.sicil 1 tane vergi dairesi alıyor.daha sonra müdür için 2 tane resimli ikametgah ve nüfüs cüzdan sureti yapın en önemlisi 2 tane imza beyannamesi yaptırın müdür için çünkü resmi gazeteden sonra imza sirküleri çıkacak diğer önemli bir konu bütün bunlar tamamlandıktan sonra bağlı olduğunuz tic sicile dilekçe ile başvurun dilekçenizde ist.işlerinizin genişletmek amacıyla bir şube açaçcagınızı ve tarafınıza c-55 belgesi verilmesini ayrıca kuruluştan bu yana bütün gazetelerinizin 2 şer adet tasdikli suretini istediğinizi yazın daha sonra ist tic.sicile başvurun ist tic.sicil müdürlükleri eminönü-perpa-ikitelli ve kadıköyde var (dilekçeye kararı eklemeyi unutmayın.s.s.k yönünden mükellefiyeti şubenin sınırlarını dahil olduğu yerde tesis edeceksiniz.stopaj yönünden stopajı merkezden vermenizde bir sakınca yok

teşekkürler.. peki illa başka biri mi müdür atanmalı yoksa merkezde müdür olan kişinin oraya da müdür olarak atanması mümkün mü?? sonuçta burası küçük bir firma ve fazla kişiye yetki vermek istemiyorlar

degerli fugenç

merkezdeki şirket müdürünü aynı zamanda sube müdürü olarakta atayabilirsiniz herhangi bir engeli yoktur

saygılarımla

taner ozturk

Merhabalar,

Konya da bulunan Turizm şirketime Ankara da şube açmak araçlarımı Ankara plaka çıkartmak istiyorum. Bu işlemi yapabilmek için gerekli olan işleri sırası ile yazarak cevap verirseniz çok iyi olur.

şimdiden hepinize teşekkürler, hayırlı bayramlar

Ynt: Şehir Dışında Şube Açılışı

Firmanızın türüne göre değişir.Şahıs/Ltd./A.Ş. vs.
Şirket demişsiniz onun için Ltd. varsayarsak.
-İlk önce Ankara Ticaret Siciline Şube açılışı evraklarını vererek tescil yaptırmalısınız.
-Sonrasında Konya V.D.' sine (Merkezin bağlı olduğu yere) açılış evraklarını verin.

ferhat ' Alıntı:
...daha sonra ist tic.sicile başvurun ist tic.sicil müdürlükleri eminönü-perpa-ikitelli ve kadıköyde var (dilekçeye kararı eklemeyi unutmayın.s.s.k yönünden mükellefiyeti şubenin sınırlarını dahil olduğu yerde tesis edeceksiniz.....

Ankara merkezli şirketim Şişli/Maslak/İstanbul adresinde şube açacaktır, acaba hangi adreste ki sicile başvuracak, ayrıntılı adres vermeniz mümkün mü?

www.ito.org.tr sitesinden işlem yaptırabileceğiniz yerlere bakmanız gerekir.
Kadıköy, Perpa, Giyimkent işlem yaptırabileceğiniz yerlerdir.

2. Bölge Temsilciliği (Giyimkent)
Turgut Reis Mah. Barbaros Cad.
Giyimkent Sitesi E3-B 135 No.41 Esenler
3. Bölge Temsilciliği (Perpa)
Perpa İş Merkezi B Blok K.13 No.2269 - 2270
Okmeydanı
4. Bölge Temsilciliği (Kadıköy)
Hasanpaşa Eğitim Mah. Kasap İsmail Sok.
Sadıkoğlu Plaza No.5 Kadıköy

Bu adreslerden işlem yaptırılabilir.
www.ito.org.tr adresinden BİZE ULAŞIN kısmından her türli iletişim adresini bulabilirsiniz.

İlk mesajınızdan sonra bu bilgilere ulaşmıştım zaten yinede tşk ederim. İstanbul'da 4 tane sicil memurluğu olunca sandım ki her birinin yetkili olduğu bölge var aynı vergi dairesi gibi ama öyle değilmiş, herhangi bir müdürlüğe başvuruda bulunmam yeterliymiş.

Y.Yildiz ' Alıntı:
İlk mesajınızdan sonra bu bilgilere ulaşmıştım zaten yinede tşk ederim. İstanbul'da 4 tane sicil memurluğu olunca sandım ki her birinin yetkili olduğu bölge var aynı vergi dairesi gibi ama öyle değilmiş, herhangi bir müdürlüğe başvuruda bulunmam yeterliymiş.

Aynen. ;)