Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavı

SPK'nın yapacağı bu sınavlara sadece denetim şirketlerinde çalışanlarmı başvurmalı?yeni ruhsat almış bir Serbet muhasebeci mali müşavire ne tür bir faydası olabilir.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgi ve önerilerini aktarmalarını bekliyor.iyi çalışmalar diliyorum

Ynt: Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavı

habip merhaba, ben de yeni belge aldım, belki hiç işime yaramayacak ama ben de bu sınava girmek düşüncesindeyim, bir arkadaşım sınav için kursa falan gitmek istedi ama kursu leventte aracı kurumlar gibi bir kurum varmış sanırım o veriyor.o arkadaş daha çok bilgi edinince ya da bana yakın bende bir gün gidip bilgi edinmek istiyorum, eylüldeki sınav bitti ama bakalım diğer sınava girebiliriz diye düşünüyorum.

iletişim saglayalım birbirimizler.

Ynt: Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavı

2.7- Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavına Katılacak Adaylar
Kurulumuzun Seri: VIII, No: 34 ?Sermaye Piyasasında Faaliyette Bulunanlar
İçin Lisanslama ve Sicil Tutmaya İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ? çerçevesinde;
Kurulumuzun finansal raporlama standartları düzenlemelerine göre hazırlanması ve
kamuya duyurulması zorunlu finansal tablolar ile diğer finansal bilgilerin, söz konusu
finansal raporlama standartlarına uygunluğu ve doğruluğunun bağımsız denetimi ile
yetkilendirilen bağımsız denetim kuruluşlarının bağımsız denetim ile görevlendirdiği
bağımsız denetçiler ile bağımsız denetim kuruluşunu temsil ve ilzama yetkili yönetim
kurulu başkan ve üyesi, genel müdür, genel müdür yardımcısı, müdür gibi unvanları
taşıyan yöneticilerin ?Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavı?na katılarak
Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı almaları gerekmektedir.

, yani bagımsız denetim şirketlerinde çalışanlara mı yapıyorlar bu sınavı sadece ?