Sgk' dan Ziyarete Geliyorlar?

Bizde olmadı,gelen olduğunu başkasından da duymadım.
Bu konuda bilgi edinebilirsek memnun oluruz

Son düzenleme:
arkadaşımın çalıştığı firmayı arayarak ziyaret edeceklerini söylemişlerde, bizde merak ettik ?
sizlere danışalım dedik.

Biz geliyoruz ona göre tedbirinizi alın mı demek :)
Belki firma büyük çaplı çok elemanı var SGK da buna istinaden plaket vermeye gelecektir.Yada teşekküre.
Sanırım ben böyle bir uygulama duymuştum.Hafızam yanıltmıyorsa.
Nasıl vergi dairelerinin en çok vergi veren mükellef listeleri varsa SGK nın da prim listeleri var.

Sgm Müdürüne yukardan emir gelmiştir, müşterilerinizi ziyaret edin, sıkı fıkı olun diye.O da en çok işçi çalıştıran firmayı bir ziyaret edelim hadin bakalım demiştir.Çay içmeyedir :)

Yalnız arkadaşlar..
Hangi şehirdesiniz.SGK'dan gelen oldu mu derken şehir de belirtseniz daha sağlıklı olmaz mı?Örneğin ben istanbul/kadıköy'deyim,İstanbul genelinde şu an için böyle bir duyum almış değilim...

arkadaşlar ,malum iş sağlığı ve güvenliği kanunundaki son düzenlemelerle cezalar oldukça ağırlaştırıldı.bunu bilen bazı uyanıklar piyasada sahte sgk denetmeni olarak dolaşmaktadır.hatta olayı abartıp sgk da görevli denetmenin adını kullanarak kendilerine sahte kimlik çıkarıyorlar.hatta geçenlerde tesmerin bir seminerinde duymuştum .kimliklerinde şöyle yazıyormuş vergi ve sgk müfettişi.:)ikisi bir arada.

Vergi dairesinden teşekkür belgesi vermek çin aynı bu şekilde arayıp müdürümüzle baraber ziyarete geleceğiz demişlerdi.Müdür,müdür yardımcısı ve beraberinde bir personel ile gelerek en iyi mükelleflerimizden biri olarak teşekkür belgesini vermek istiyoruz dediler.Çay içip,sohbet edip gittiler.(Bakırköy/İstanbul)

Sgk da böyle bir uygulama yapıyor olabilir.Anormal bir durum değildir .

İkisi bir arada olabilir mi bilmiyorum.Bu ad-ünvan altında gelen vergi denetmeni ve müfettiş olayında önce kurum kimliğini sormalıyız,bir yandan da doğruluk derecesini ilgili kuruma teyit ettirmekte, ihbar da bulunmakta yarar var diye düşünüyorum.

İkisi bir arada olabilir mi bilmiyorum.Bu ad-ünvan altında gelen vergi denetmeni ve müfettiş olayında önce kurum kimliğini sormalıyız,bir yandan da doğruluk derecesini ilgili kuruma teyit ettirmekte, ihbar da bulunmakta yarar var diye düşünüyorum.
doğruluk derecesini teyit etmek için kurumu aradığımızda görevli elemanın o sırada hangi edrese yakın olduğunu sormak gerek.çünkü kurumdaki gereçk kişilerin isimlerini kullanrak kimlik çıkardakları için kurum verdiğimiz ismi, teyit edebilir.en sağlamı nerde bulunduğunu sormak .görevlilerin araçlarında gps bulunmaktadır.

Benden söylemesi. Büyük ihtimal işçilerin şikayeti üzerine geliyorlardır. Gardınızı alın:D

bizi ziyarete geldiler.normal rutin ziyaret. şikayetleriniz neler.ilerleyen dönemlerde sgk dan beklentileriniz. teşvikler hakkında beklentileriniz vb...kısaca çay içtik.