SGK İdari Para Cezası Ödeme

mes_ar

Tanınmış Üye
merhaba arkadaşlar muh sgk bildirgesini geç bildirdiğim için sgk dökümünde 5,365 tl. İPC gördüm. Bu benim hatamdan kaynaklandığı için ben ödemek istiyorum, banka hesabımdan girdiğimde görünmüyor, nasıl ödeyebilirim?

İlgili SGK işveren servisine gidip borcun tebliğ edilmesini istedikten sonra sistemden rahatça ödeyebilirsiniz.

merhaba arkadaşlar muh sgk bildirgesini geç bildirdiğim için sgk dökümünde 5,365 tl. İPC gördüm. Bu benim hatamdan kaynaklandığı için ben ödemek istiyorum, banka hesabımdan girdiğimde görünmüyor, nasıl ödeyebilirim?
Merhaba, öncelikle bu şekilde olduğu için açıkçası üzüldüm. Malesef bu ve buna benzer durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Ben nacizane yaptığım uygulamadan bahesedeyim. Öncelikle o aya ilişkin verilecek beyan ve bildirgeleri tablo halinde tutuyorum. Bu tablo ile yetinmeyip ayrıca bu tabloyu da ilave olarak kontrol ediyorum. Belki sizde yapıyorsunuzdur buna benzer bir uygulamayı. Ama tabi bazen gözden kaçabiliyor. Çıkacak idari para cezasını indirimden yararlanarak ödeyebilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun dilerim. İyi Çalışmalar,