Şirketler Arasında İşçi Devri

Merhaba;

Şu anda firmamız bünyesinde 6 şirketimiz var.
Bu şirketlerimizden A.Ş. de olan 9 işçimizi, Ltd. olan şirketimize hak kaybı olmadan devredebilir miyiz?

Yıllık izin, kıdem tazminatı vs. gibi hak kayıplarına yol açmadan işçi devri mümkün mü yoksa mecburen çıkış-giriş mi yapmamız gerekir?

Bu arada; Ltd. şirketimiz gayri faal olduğundan henüz ssk nezdinde resmi prosedürlere başlanılmadı. Bu prosedürler nelerdir, ne yapmak gerekir?

Teşekkürler, iyi çalışmalar...

cevabı tam bilmiyorum, ancak cevap yazan olmadığı için fikrimi söyleyim, ltd şti. yeni işyeri bildirgesi düzenler yeni işyeri numarası alırsınız, burda çalışacak işçilere işe giriş bildirgesi verirsiniz, a.ş. dende bu şirkete işçilerin çalışmaya başladığı tarihten 1 gün öncesi ile çıkış verirsiniz. ilerleyen zamanlardada işçi ayrılma vs. durumlarda tazminatlarını hesaplarkende işe başlama tarihini a.ş. ye başladığı tarih olarak değerlerndirirsiniz.

Sn. Denetmen2000'den başka fikri olan yok mu?

Üstadlarımızdan yardım rica ediyorum.

hem aş de hemde ltd işlanaların tüm alacak ve hakları ile devredildiğine dair karar alırsanız yararlı olur. ilerde ortak değişmesi söz konusu olur veya şirketin biri el değiştirirse sorun çıkmaz.

esli

sayın esli.

grup şirket bünyesinde çalışan personeller için normal giriş çıkış işlemleri yapmalısın. şimdi ltd şirketinin ssk işyeri bildirgesi düzenleyerek dosyanı açtırırsın.. ve a.ş deki personelleri ltd şirketine gün kaybı olmadan girişlerini yapmalısın.. fakat bu işcinin hakaları a.ş. de çalışmaya başladığı işe giriş tarihini baz alarak hesaplamalısın. aynen denetmen 2000 'E katılıyorum..

iyi çalışmalar kolay gelsin..

Nakil hakkında

merhaba,
peki böyle bir durumda e-bildirge ve ek-2 de bu kişinin işten çıkış
nedenlerine ne yazmalıyız?Nakil desek olurmu?Yardımlarınız için
şimdiden teşekkürler.