Smmm Ofis Açma

Ben,herhangi bir hataya sebebiyet vermemek için 2020 kalan süre için %10, 2021 süresi için %20 üzerinden brü hesaplayıp o şekilde damga vergisi tahakkuk ettiriyorum.Ama doğrusu hangisidir derseniz ona bir cevabım yok.
Ancak eğer kiranın tamamını veya birkaç ayını peşin ödemişeniz,ödediğiniz bölüme isabet eden tutar için %10 hesaplamalısınız.
Yoklama anında ofis havası olsun yeter,boş daire olmasın.Memur zaten ne yazacağını biliyor.Masa,sandalye,bilgisayar,klasik şeyler.İşçi zaten olmayacaktır sanıyorum.Yoklama dediğiniz işlem 5 dakikada bitecek.
Tahsin bey bende o şekilde düşünmüştüm. Yok sadece 1 ayını ödedim daha kiranın ona göre hesaplarım. Eşimle beraber çalışacağız. Normalde herşey 2 tane olacak da ilk etapta hazırda 1 tane masamız sandalyemiz bilgisayarımız vardı. Onlarla idare ederim o zaman. Çok teşekkürler

Merhaba. Eşimle beraber ofis açmayı düşünüyoruz. İkimizde radikal bir karar alıp, çalıştığımız şirketlerden istifa edip şehir değiştirip İzmire taşınıp böyle bir karar aldık. Bu kararı almamızda bazı güvendiğimiz insanlarda vesile oldu. 3 hafta önce evimizi alıp İzmire yerleştik. 1.5 - 2 sene arası kendimizi idare edecek mali alt yapımız var. bizim hiç büro tecrübemiz olmadı. Ancak ikimizde 10 yıldır bu sektörün içindeyiz. Sıfırdan başlamayı sürünmeyi zorluk çekmeyi göze aldık. Konuları yorumları sürekli okuyoruz. Çok fazla olumsuz yorum yazanlarda var. Biz hiç müşterimiz olmadığı halde bu kadar olumsuz düşünce içinde değiliz. Hatta hayatımızın hiçbir döneminde olmadığı kadar umutluyuz. Bu konu hakkında fikirlerinizi paylaşmanızı ve tavsiyelerinizi bekliyoruz sadece. Bizi neler bekliyor. Ofis açma süreçlerinde neler yapmamız gerekiyor? Bu süreci okuyarak ön bilgi sahibi olabileceğimiz bir kaynak ya da yazı var mı internette. Yardımlarınızı rica ediyoruz.
öncelikle tebrik ederim çok radikal bir karar almışsınız bu yolda umarım herşey gönlünüzce olur . Herşeyin başı sabır zaman içerisinde sizi memnun edecek mükellefiniz olacaktır mühim olan bu işi yapma isteği ve attığınız adımlar. Şimdiden sizler için hayırlı uğurlu olsun rabbim bereketli bol kazançlar nasip eylesin..

öncelikle tebrik ederim çok radikal bir karar almışsınız bu yolda umarım herşey gönlünüzce olur . Herşeyin başı sabır zaman içerisinde sizi memnun edecek mükellefiniz olacaktır mühim olan bu işi yapma isteği ve attığınız adımlar. Şimdiden sizler için hayırlı uğurlu olsun rabbim bereketli bol kazançlar nasip eylesin..
Çok teşekkür ederiz. Zaten bizi en çok motive eden şey bir kendi işimiz olacağı bir de bunu gerçekten çok istiyor olmamız. Sabrımız var sonu iyi olur umarım. Tekrar teşekkürler

Ben,herhangi bir hataya sebebiyet vermemek için 2020 kalan süre için %10, 2021 süresi için %20 üzerinden brü hesaplayıp o şekilde damga vergisi tahakkuk ettiriyorum.Ama doğrusu hangisidir derseniz ona bir cevabım yok.
Ancak eğer kiranın tamamını veya birkaç ayını peşin ödemişeniz,ödediğiniz bölüme isabet eden tutar için %10 hesaplamalısınız.
Yoklama anında ofis havası olsun yeter,boş daire olmasın.Memur zaten ne yazacağını biliyor.Masa,sandalye,bilgisayar,klasik şeyler.İşçi zaten olmayacaktır sanıyorum.Yoklama dediğiniz işlem 5 dakikada bitecek.
Nakil işlemimiz gelecek hafta içinde tamamlanacakmış. Ofis açılışı için ilk ne yapmamız gerekiyor? İnternetten başvuru yapabiliyor muyuz