fonradar

Smmm Yeterlilik Sınav Sonuçlarına İtiraz

DBYM ' lerin dönüştürme açısından tamamlanma derecesi %60 olmasına rağmen çözüm bu doğrultuda yapılmamış ve 2.sorunun b-c-d-e şıkları rakamsal olarak farklı hesaplanmıştır.

Bunu facebooktaki Smm Yeterlilik sayfasından paylaştılar.

Dönüştürme oranı % 60 verilmiş. Ancak çözüm buna göre yapılmamış. Dolayısıyla sonuçlar farklı çıkmış. b-c-d-e şıklarının.

ben 40 aldım. haliyle beklediğim değil. 2 derse itiraz edeceğim zaten. biri maliyet diğeri denetim

15 gün onu biliyorum da sorum şu bu 15 gün bizim itiraz ettiğimiz tarihten mi başlıyor yoksa 15 günlük itaraz süresi sonundamı sizce hangisi tesmerin işine gelir :d

Her şey para tuzağı, okuyacakları tek kağıt o da kağıtta yazdıklarınızı da okumuyorlar, sadece verdikleri notu doğru toplamışlar mı onu okuyorlar ve buna 25-TL istiyorlar. Tamamen soygun ve vurgun olmuş meslek. Vergide 2 sorum tam olmasına rağmen 38 aldım, itiraz etmek istiyorum ama sadece notu okudukları için hiçbir şeyin değişmeyeceğini, aynı notu vereceklerini biliyorum, durduk yere 25-TL'den olmak istemiyorum ama yaptığımı da biliyorum. Lanet olsun bunların düzenine.

ben 40 aldım. haliyle beklediğim değil. 2 derse itiraz edeceğim zaten. biri maliyet diğeri denetim

ben de 35 aldım, acaba herkes mi düşük aldı yoksa gerçekten verdikleri puanları toplarken hata mı yaptılar diye o sebepten sormuştum.. çünkü yayınladıkları cevap anahtarı bilgisayar yazısıyla 7 sayfa sürmüş, sınavda verdikleri kağıtta cevaplamamız için alan 3 buçuk sayfa.. cevap anahtarına göre okudularsa kağıtları 35 puan bile fazla :)

Her şey para tuzağı, okuyacakları tek kağıt o da kağıtta yazdıklarınızı da okumuyorlar, sadece verdikleri notu doğru toplamışlar mı onu okuyorlar ve buna 25-TL istiyorlar. Tamamen soygun ve vurgun olmuş meslek. Vergide 2 sorum tam olmasına rağmen 38 aldım, itiraz etmek istiyorum ama sadece notu okudukları için hiçbir şeyin değişmeyeceğini, aynı notu vereceklerini biliyorum, durduk yere 25-TL'den olmak istemiyorum ama yaptığımı da biliyorum. Lanet olsun bunların düzenine.

Sadece puanları topladıklarına emin misiniz ? Sonuçta itirazın açıklanması da epey sürüyor. Eğer öyleyse yazıklar olsun. Stajyerken süründüğümüz yetmedi, bide böyle süründürüyorlar. Hukuk mezunlarına bak bide, staj bitince tertemiz avukatlar.

Ben maliyet muhasebesine itirazda bulundum. Bakalım ne olacak. Daha önce 35 alan bir arkadaşımın notu itiraz sonucu 55 olarak değişmiş.

Vergi dersinden beklediğimden daha düşük puan gelmiş 31 almışım sizce itiraz etmelimiyim faydası olur mu?
gelir ve gelir unsurları sorusunda 7 unsuru tam olarak yazdım gelir tanımını teknik dilde yazamadım
1.sorudaki tarh ve özsermaye tanımlarını tam olarak yazdım sahte begeyi kendime göre açıkladım
uygulama sorusundan puan vermezlerdi zaten istisnayı düştüm...şu duruma göre 45 gelmeliydi diye düşünüyorum çok kırmışlar...

Vergi dersinden beklediğimden daha düşük puan gelmiş 31 almışım sizce itiraz etmelimiyim faydası olur mu?
gelir ve gelir unsurları sorusunda 7 unsuru tam olarak yazdım gelir tanımını teknik dilde yazamadım
1.sorudaki tarh ve özsermaye tanımlarını tam olarak yazdım sahte begeyi kendime göre açıkladım
uygulama sorusundan puan vermezlerdi zaten istisnayı düştüm...şu duruma göre 45 gelmeliydi diye düşünüyorum çok kırmışlar...

Benim gelir ve gelirin unsurları sorusu tam. 30 puan.
Tanımların hepsini kendi dilim ile tam olarak izah ettim, vergi kanunlarındaki ibareleri kullanmadım. En azından bir 10 puan alırım diyordum.
Uygulama sorumda hata var, oradan hiç puan alamam diye düşünüyordum.
Açıklanan puan 30.
İlk soruda kesinlikle birebir tanım beklediler sanırım, zira oradan 1 puan dahi vermemişler.

Benim gelir ve gelirin unsurları sorusu tam. 30 puan.
Tanımların hepsini kendi dilim ile tam olarak izah ettim, vergi kanunlarındaki ibareleri kullanmadım. En azından bir 10 puan alırım diyordum.
Uygulama sorumda hata var, oradan hiç puan alamam diye düşünüyordum.
Açıklanan puan 30.
İlk soruda kesinlikle birebir tanım beklediler sanırım, zira oradan 1 puan dahi vermemişler.

Benim uygulama tamamen yanlış.
Gelirin tanımı yanlış unsurları tam.
Tarh ve sahte belge tam. Öz sermayeyi sermaye olarak cevaplamışım.
sonuç 31 geldi.
Vergi hocasının notu boldur derlerdi ama bizde ters tepti galiba :)
Birde notlar neden hep aynı geliyor hayret yani

Ben çok değişmeyeceğini düşünsem de itiraz ettim.
25 lira için acaba demek istemedim.

Benim uygulama tamamen yanlış.
Gelirin tanımı yanlış unsurları tam.
Tarh ve sahte belge tam. Öz sermayeyi sermaye olarak cevaplamışım.
sonuç 31 geldi.
Vergi hocasının notu boldur derlerdi ama bizde ters tepti galiba :)
Birde notlar neden hep aynı geliyor hayret yani

Bu şartlarda kağıdınızın hakkı 40-45 arası gibi duruyor.
Zorlama ile 50 çıkarılabilir miydi ? Bence çıkarılabilirdi. :)
Zira bende 40 bekliyordum. Ancak tanımlarıma hiç puan vermemişler. Beğenmediler sanırım.