fonradar

Smmm Yeterlilik Sınav Sonuçlarına İtiraz

Bu şartlarda kağıdınızın hakkı 40-45 arası gibi duruyor.
Zorlama ile 50 çıkarılabilir miydi ? Bence çıkarılabilirdi. :)
Zira bende 40 bekliyordum. Ancak tanımlarıma hiç puan vermemişler. Beğenmediler sanırım.

Bende zorlama ile geçerim diye düşünürken kaldık :)
Aslında sınav öncesi 35 falan gelir demiştim yalan olmasın.
Zaten dediğin gibi yanlışlarımı çıkarırsam maksimum 45 puanlık kağıt.
Ama temel hukuk dersinin puanlama mantığına baktığımda neden geçmeyeyim dedim.
İtiraz ettim ama umudum yok. Hayırlısı neyse o olsun.
Dediğin gibi beğenmemiş olabilirler. :)

Bende zorlama ile geçerim diye düşünürken kaldık :)
Aslında sınav öncesi 35 falan gelir demiştim yalan olmasın.
Zaten dediğin gibi yanlışlarımı çıkarırsam maksimum 45 puanlık kağıt.
Ama temel hukuk dersinin puanlama mantığına baktığımda neden geçmeyeyim dedim.
İtiraz ettim ama umudum yok. Hayırlısı neyse o olsun.
Dediğin gibi beğenmemiş olabilirler. :)

BAŞVURU SONUCU
2016/2 dönemi başvurunuz sisteme alınmıştır. 2016/1 DÖNEMİ SMMM İTİRAZ BAŞVURUSU SONRASINDA DERS BAŞINA 25 TL HARCANMIŞTIR.NE DEMEK İTİRAZ BAŞVURUSU YAPMIŞ MI OLUYORUM BEN

BAŞVURU SONUCU
2016/2 dönemi başvurunuz sisteme alınmıştır. 2016/1 DÖNEMİ SMMM İTİRAZ BAŞVURUSU SONRASINDA DERS BAŞINA 25 TL HARCANMIŞTIR.NE DEMEK İTİRAZ BAŞVURUSU YAPMIŞ MI OLUYORUM BEN

TEOS da en sağdaki SMMM İŞLEMLERİ menüsü altında bulunan SMMM İTİRAZ SONUCU GÖRÜNTÜLEMEye basarsanız itiraz etmiş olduğunuz dersleri kırmızı renkli olarak görebilirsiniz

merhabalar,

2 dersten itiraz başvurusunda bulundum.itiraz başvuru dilekçesi çıktısı alıp, odaya vermemize gerek var mı yoksa internetten yaptığımız başvuru yeterli midir ?

teşekkür ederim.

merhabalar,

2 dersten itiraz başvurusunda bulundum.itiraz başvuru dilekçesi çıktısı alıp, odaya vermemize gerek var mı yoksa internetten yaptığımız başvuru yeterli midir ?

teşekkür ederim.

İSMMMO internetten yapılan başvuru yeterli, ilaveten bir şey yapmanıza gerek yok dedi.

Merhaba arkadaşlar, 2016/1 döneminde sınava ilk girişimdi, meslek hukukundan kalmışım birtek 37 ile, üstelik kesin geçtim dediğim bir sınavdı, itiraz ettim sizce olumlu sonuçlanır mı?

Merhaba arkadaşlar, 2016/1 döneminde sınava ilk girişimdi, meslek hukukundan kalmışım birtek 37 ile, üstelik kesin geçtim dediğim bir sınavdı, itiraz ettim sizce olumlu sonuçlanır mı?

Öncelikle diğer 6 sını geçtiğin için tebrik ederim. Bu dönem meslek gerçekten zorlamışlar. Bende kaldım =) Ne yazdığına bağlı biraz da. Maalesef benim sadece 1 sorum doğruydu. 27 almışım.

Öncelikle diğer 6 sını geçtiğin için tebrik ederim. Bu dönem meslek gerçekten zorlamışlar. Bende kaldım =) Ne yazdığına bağlı biraz da. Maalesef benim sadece 1 sorum doğruydu. 27 almışım.

Bir sorumdan emindim 2 soruyada tam olarak olmasa da doğru cevap vermiştim, yani 50 verilebilir bir kağıttı bence, bakalım hayırlısı hepimiz için

Aslında öğrenmek istediğim itirazlar dikkate alınırken diğer notlarımıza, yada kaç dersimizin kalıp kalmadığına bakıyorlar mı değerlendirirken bunları göz önünde bulunduruyorlar mı acaba

Aslında öğrenmek istediğim itirazlar dikkate alınırken diğer notlarımıza, yada kaç dersimizin kalıp kalmadığına bakıyorlar mı değerlendirirken bunları göz önünde bulunduruyorlar mı acaba

Hayır bakılmıyor sonuçlar sadece ilgili dersin yetkilisine gidiyor o tekrar değerlendiriyor.
Bende meslekten kaldım meslekte herkes ters köşe oldu bu dönem.
Bence takılmayın tek dersiniz kalmış bir sonraki sınav bu kadar zorlamazlar diye düşünüyorum.
Hepimizin gönlüne göre olsun.

Notlarınız beklemediğiniz şekilde geldiyse itirazınızı edin. Geçenler oldu önceki dönem. Siz itirazınızı edin olmazsa zaten öyle de böyle de sınava gireceksiniz. Enazından itirazın kabul olma olasılığı var, kaybetcek bişeyiniz yok :)

Notlarınız beklemediğiniz şekilde geldiyse itirazınızı edin. Geçenler oldu önceki dönem. Siz itirazınızı edin olmazsa zaten öyle de böyle de sınava gireceksiniz. Enazından itirazın kabul olma olasılığı var, kaybetcek bişeyiniz yok :)

Tek kayıp 25 TL :)
Acaba demek yerine 25 TL verilir bence :)

İtirazlar 2 hafta içinde yasal olarak açıklanmalı diye biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam..

İki haftalık süre ne zaman başlıyor acaba ?

Sonuçlar açıklandıktan sonra 15 günlük itiraz süresi var. (sınavlar 20 mayısta açıklandı bu süre 5 hazirandır)
Bu süre sonrasında 15 gün yasal süre var (Süre sonu 20 hazirandır.)
15 günlük yasal süreden sonrada olağanüstü durumlar için 2 hafta da mücbir sebep süresi var. (süre sonu 5 temmuzdur)

Yani daha öncede dediğim gibi;
En erken 20 haziran ya da 5 temmuz gibi görünüyor.

arayıp görüşen oldu mu arkadaşlar, net bir tarih veriyorlar mı
her gün açıp sürekli sayfa yeniliyorum :)
sınav sonucunun açıklanmasını beklemek daha kolaydı itiraz sonucuna kıyasla