SMMM Yeterlilik Sınavı Ders Notları.!

Yeterlilik sınavına girecek arkadaşlar bende epeyce ders notları var sizlerdede varsa takas yapalım derim.Geçmiş sınavda çıkan soruların hepsine baktım büyütecek fazla bir şey yok.Bence gözümüzde fazla büyütmeden ilk önce kafamızda bitirmeliyiz.Azmin elinden birşey kurtulmaz.Bizlerde bugüne kadar olan çabalarımızla azimli olduğumuzu göstermedikmi?

Ynt: SMMM Yeterlilik Ders Notları

merhabalar
sizde vergi ders notları var ise gönderebilirsiniz
birde hangi kaynakdan çalışıyorsunuz acaba..

merhaba;
eray mercanın kitabı yeterli çok güzel anlatmış mevzuata yakın olduğumuzdan anlaşılması kolay.bu kitabı bitirip son 10 yılda çıkmış soruları çözmeniz size fazlasıyla yeter.Sınava girenler çok kasıyorlar kendileri ama bence biraz abartı soruları çözünce sizde kolay olduğunu anlayaaksınız.mail adresinizi yazarsanız değişik kaydaklardan alınmış norlar atabilirim kolay gelsin başarılar diliyorum...

ORHANKARAOĞLAN ' Alıntı:
merhaba;
eray mercanın kitabı yeterli çok güzel anlatmış mevzuata yakın olduğumuzdan anlaşılması kolay.bu kitabı bitirip son 10 yılda çıkmış soruları çözmeniz size fazlasıyla yeter.Sınava girenler çok kasıyorlar kendileri ama bence biraz abartı soruları çözünce sizde kolay olduğunu anlayaaksınız.mail adresinizi yazarsanız değişik kaydaklardan alınmış norlar atabilirim kolay gelsin başarılar diliyorum...

Arkadaşım bence son 10 yılın sorularına çalışın demek çok doğru değil mart sınavından sonra; ben o son 10 yılı ezberleyip girenlerdendim mart sınavına faydasını görmedim kimseye tavsiye etmiyorum kanundan çıkması muhtemel yerlerin hepsine çalışmak lazım...

arkadaşım çıkmış sınav soruların çözdüğünde çıkan yerlere bakarsan genelde yayvan bir çekilde aynı çember etrafında bunları çözerek sınava girin demiyorum ama konunun çıkan yerleri hakkında fikir edilip daha sonra eray mercenın kitabını okuyun diyorum geriyede zaten bişi kalmıyor kanunun neredeyse hepsini okumuş gibi okuyorsun ma örnekli bir şekilde zadece kanun okumak örneksiz sence ne kadar sağlıklı olur?

ayrıca madem tezin doğru maliyet muhasebesinden nasıl sordular matematiksel dağıtımı buna ne diyeceksin demekki çözmekte fayda var dimiiii?

ORHANKARAOĞLAN ' Alıntı:
arkadaşım çıkmış sınav soruların çözdüğünde çıkan yerlere bakarsan genelde yayvan bir çekilde aynı çember etrafında bunları çözerek sınava girin demiyorum ama konunun çıkan yerleri hakkında fikir edilip daha sonra eray mercenın kitabını okuyun diyorum geriyede zaten bişi kalmıyor kanunun neredeyse hepsini okumuş gibi okuyorsun ma örnekli bir şekilde zadece kanun okumak örneksiz sence ne kadar sağlıklı olur?

vergiden direk kanunu yorumsuz bir şekilde istiyorlarmış bu genel bir kanı ve bence yabana atılmamalı, bu bağlamda diğer kitaplara yönelmek benim tercihim değil, zaten 7 ders var kim neye çalışacağını şaşırıyor...
kanunu 3-4 kere okurum, ezber yaparım, başka kaynaktan faydalanırım tercih meselesi nasıl aklınızda kalıyorsa... başarılar..

ORHANKARAOĞLAN ' Alıntı:
ayrıca madem tezin doğru maliyet muhasebesinden nasıl sordular matematiksel dağıtımı buna ne diyeceksin demekki çözmekte fayda var dimiiii?

çözmekte elbette fayda var maliyet değil mevzumuz vergi... vergi için benim görüşüm budur sizinkide diğeridir... çıkmış sorular kitabı ayrıca her stajyerin elinin altında olmalıdır baş ucu kitabı...

******** de yeterlilikle ilgili her türlü notu bulabilirsiniz

Hoş bir site olmuş, umarım uzun soluklu ve yararlı olur ancak forumumuzda site reklamı yapmak yasak.(O.G.)

son 3 sınavdır Maliyet muhasebesinde tüyo diye birşey kalmadı..

konulara genel anlamda hakim olmak gerekir kanatindeyim ..
bunun olabilmesi içinde çıkmış soruları kesinlikle incelenmesi gerekir...

artık sorulmayanı soruyolar. ama iyi puan veriyolar bilginize..

smmm yeterlilik için notu olan arkadaşlar paylaşabilirmi

arkadaşlar

smmm staj başlatma sınavını elül 2009 da birde bir kazandım fakat bu meslekte yeniyim ve şu an bursa odasının açmış olduğu smmm yeterlilik kursuna başaldımm... Deneyimli siz meslekdaşlarımdan öğrenmek istedğim hangi kaynaklardan sınava yölük hazırlnadığınız... yardımlarınız için tşkler...

arkadaşlar ben de bolca ders notu var. mart sınavına ilk girişimde 7 dersi verdim.

notlarınızı bende alabilirmiyim.