Smmm'lerin Kamudaki Yerleri ?

Onore

Katkı Sunan Üye
Uzun uzun yazamadım başlığa ancak merak ettiğim konu tam olarak SMMM'lerin Gelir idaresinde veya başka kamu kuruluşlarında çalışıp çalışamayacağı ile alakalı. Çalışabiliyor isek Mesela Gelir idaresinde bir işe giriş yapabilir miyiz? Kpss'ye girmemizin bir faydası olur mu yani? Boş yere de vakit kaybetmek istemiyorum açıkçası girerek. Halihazırda SMMM olanlar kamuda ne iş yapıyorlar acaba?

Uzun uzun yazamadım başlığa ancak merak ettiğim konu tam olarak SMMM'lerin Gelir idaresinde veya başka kamu kuruluşlarında çalışıp çalışamayacağı ile alakalı. Çalışabiliyor isek Mesela Gelir idaresinde bir işe giriş yapabilir miyiz? Kpss'ye girmemizin bir faydası olur mu yani? Boş yere de vakit kaybetmek istemiyorum açıkçası girerek. Halihazırda SMMM olanlar kamuda ne iş yapıyorlar acaba?

SMMM yle kamunun ne alakası olabilir önce yapacagınız işi özümseyin ünvanın başında serbest ibaresi var

Arkdaşımız öyle birşey demedi sanırım. Elbette Mali Müşavirsiniz. Ancak bu ünvanın kamu kurumunda her hangi bir etkisi yok.

Peki;
Bağımlı çalıştığımız şirkette, maillerin sonunda yer verdiğimiz imza kısmına SMMM yazabilir miyiz ?
Bence yazamayız.
Zira serbest değiliz, bağımlıyız.

Yani

Ahmet Yılmaz
xxxx A.Ş.
Muhasebe Departmanı
SMMM

şeklinde yazamayız diye düşünüyorum.

Peki;
Bağımlı çalıştığımız şirkette, maillerin sonunda yer verdiğimiz imza kısmına SMMM yazabilir miyiz ?
Bence yazamayız.

Yani

Ahmet Yılmaz
xxxx A.Ş.
Muhasebe Departmanı
SMMM

Verilen cevaplara göre yazmamamız gerekiyormuş :)

Peki;
Bence yazamayız.

Yani

Ahmet Yılmaz
xxxx A.Ş.
Muhasebe Departmanı
SMMM

Bağımlı çalıştığınız işyeri ile ilgili yazışmalarınızda ruhsat türünüze göre ünvanınızı kullanabilirsiniz.

Kanunen hangi ünvana sahipseniz,istediğiniz yerde o ünvanı kullanabilirsiniz.Bunun bağımlılık-bağımsızlıkla bir ilgisi yoktur.