Son yüzyılın En büyük Deprem Felaketi-Dayanışma

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Merhaba forumdaşlar
Malum,ülkemizin güney bölgesi çok büyük bir deprem felaketi yaşadı.10 ili etkilemiş olsada dolaylı olarak 81 ilimiz bundan etkilendi.Öncelikle ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil ve tez zamanda şifalar diliyorum.Kaybettiklerimizin sayısının dahada artmaması için dua ediyoruz.Rab'bim tüm ülkemizi bu tür afet ve belâlardan korusun inşallah.
80 bine yakın arama kurtarma ekibi,deprem bölgelerinde harıl harıl çalışıyor.Etki ve yıkım o kadar büyük ki,gerçekten yetişmek çok zor.Allah herkesin yardımcısı olsun.Tüm ülke teyakkuz halinde.Allah'ın izniyle hepsini atlatacağız ama telafisi gerçekten çok zor olacak.Allah hepimize hem sabır,hemde dayanma gücü versin.
Bu vesileyle her ne kadar bölgede mücbir sebep ve Ohal ilan edildiyse de bölgede bulunan meslektaşlarımızın başka şehirlerde olan mükelleflerinin vergisel yükümlülükleri konusunda herhangi bir erteleme şimdilik yapılmamıştır.Bu konuda Turmob'un girişimlerinin olduğunu biliyorum.İnşallah bu konuda da olumlu bir hamle yapılır ve meslektaşlarımızın sadece bölgede bulunan değil,sözleşme karşılığı hizmet verdiği tüm mükellefleri adına mücbir sebep ilan edilir.Maalesef kaybettiklerimiz arasında meslektaşlarımızında olduğu haberlerini alıyoruz.
Ancak olası bir erteleme olmaması durumunda her zaman elimizden geldiğince yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.Eminim diğer meslektaşlarımda benimle aynı düşüncededirler.Yardıma ihtiyaç duyduğunuz anda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.elimizden ne gelirse yapmaya gayret göstereceğimizden emin olabilirsiniz.Birebir herşeyi tam yapamasakta en azından beyan onaylama işlemleri konusunda yardımcı olabiliriz.Başka ne şekilde yardımcı olabiliriz bilemiyorum.Ama ihtiyaçlarınız doğrultusunda ne yapabiliyorsak yaparız.
İletişim bilgilerim aşağıdadır
tlf: 0533 567 50 08
mail: [email protected] ve [email protected]
İhtiyaç duyduğunuz anda çekinmeden arayabilir,mail atabilir,mesaj gönderebilirsiniz.
Tüm ülkece başımız sağolsun.Rab'bim hepimizi korusun inşallah.
Selam ve dua ile