Sonu 0001-01-01 Şeklinde Görülen Doğum Raporlarının Elektronik İş Göremezlik Girişi ?

İyi günler.
Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Tecrübesi olan var mı acaba?
Bir personelimizin doğum izni süresi bitti. Rapor süresince bildirlerde 01-istirahat olarak bildirimini yapmıştık.
Elektronik iş görmezlik girişi sisteminde de kişinin adı görülüyor ve rapor bitiş tarihi olarak 0001-01-01 şeklinde bir ifade yazılı
Giriş yaparak raporu sonlandırmak istiediğimde: "Sectiginiz Tarih, Rapor Bitis Tarihinden Sonra Olamaz!" şeklinde bir hata mesajı veriyor ve girişi kabul etmiyor.
Bu durumda sistemde görülen raporu nasıl sonlandırabilirm acaba?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
İyi çalışmalar.
Gediz

Personel raporu aldığı hastaneye giderek, girişi yapan sağlık memuruna gidip hatayı düzelttirmelidir.

ben de pazartesi günü doğum öncesi iznimi başlattım. bana verilen raporu da elektronik ortamda açtığımda başlangıç tarihi 03.06.2013 bitiş tarihi 0001.01.01 olarak görünüyor. ben de işbaşı tarihim belli olmadığı için böyle görünüyor heralde diye düşünmüştüm. ama en iyisi sanırım hastaneye gidip düzelttirmek.

Bitiş tarihiniz doğum yaptığınızda belli olacağı için henüz erken.

ben de pazartesi günü doğum öncesi iznimi başlattım. bana verilen raporu da elektronik ortamda açtığımda başlangıç tarihi 03.06.2013 bitiş tarihi 0001.01.01 olarak görünüyor. ben de işbaşı tarihim belli olmadığı için böyle görünüyor heralde diye düşünmüştüm. ama en iyisi sanırım hastaneye gidip düzelttirmek.

Siz daha doğum yapmadığınız için rapor bitiş tarihiniz belli değil.Doğum olan güne göre hesaplanıyor bitiş tarihi.O yüzden öyle gözüküyor.Şu an için gitmenize gerek yok.Doğumdan sonra düzeltirler onu.Soruyu soran arkadaşın durumu sizden farklı.

Doğum izinlerinde rapor kapanışını artık hastaneler yapamıyor. Rapor bitiş tarihini sigortaya gidip oradan işletmeniz gerekiyor.

Merhaba Doğum iznine ayrılan bir personelim izne ayrıldıktan bir hafta sonra doğum yapmıştır. Raporunu onaylamak için girdiğimde Elektronik iş görmezlik girişi sisteminde de rapor bitiş tarihi olarak 0001-01-01 şeklinde bir ifade yazılı bu durumda bildirimi nasıl yapmalıyım?

Konuya uzun zaman olmuş ama şuan bizde böyle bir sorun yaşıyoruz.
İşçi analık raporu almış doğum öncesi calisamaz.
Haziran 16 da raporu başlatılmış fakat biz rapora onay veremiyoruz. Rapor bitiş tarihi 01.01.0001 görünüyor ve seçtiğiniz tarih rapor bitiş tarihinden sonra olamaz diye uyarı veriyor. Onaylayamadik bi türlü ne yapmamız gerekir?

Haziran 16 da raporu başlatılmış fakat biz rapora onay veremiyoruz. Rapor bitiş tarihi 01.01.0001 görünüyor ve seçtiğiniz tarih rapor bitiş tarihinden sonra olamaz diye uyarı veriyor. Onaylayamadik bi türlü ne yapmamız gerekir?

Rapor bitiş tarihi olmadan (başka bir ifade ile rapor kapanmadan) rapora onay vermeniz mümkün değildir. Şu an yapmanız gereken kişiyi 16 hazirandan itibaren bordro ve bildirgede raporlu (istirahatli) göstermek olacaktır. Her ay bu kontrolü sistemden yapın.bazı raporlar parça parça sisteme işlenebilir,bazı raporlar ise (genelde bu şekilde) 3-4 aylık tek rapor halinde işlenir.Rapor kapandığında bitiş tarihi de ekrana gelecektir.O zaman kapama onayını da yaparsınız. Bu arada rapor bittiği halde sistemde halâ 000 tarih görüyorsanız,o halde raporun bitiş tarihi kurum kayıtlarına intikal etmemiş demektir.Kişinin hastaneye giderek rapor bitiş tarihini işlettirmesi gerekir.

başvuralar 1 temmuz itibari ile başlayan muhtasar ve prim hizmet beyanname süreleri uzatılacak mı , bilgi sahibi olan var mı ?

Rapor bitiş tarihi olmadan (başka bir ifade ile rapor kapanmadan) rapora onay vermeniz mümkün değildir. Şu an yapmanız gereken kişiyi 16 hazirandan itibaren bordro ve bildirgede raporlu (istirahatli) göstermek olacaktır. Her ay bu kontrolü sistemden yapın.bazı raporlar parça parça sisteme işlenebilir,bazı raporlar ise (genelde bu şekilde) 3-4 aylık tek rapor halinde işlenir.Rapor kapandığında bitiş tarihi de ekrana gelecektir.O zaman kapama onayını da yaparsınız. Bu arada rapor bittiği halde sistemde halâ 000 tarih görüyorsanız,o halde raporun bitiş tarihi kurum kayıtlarına intikal etmemiş demektir.Kişinin hastaneye giderek rapor bitiş tarihini işlettirmesi gerekir.
Cevabınız çok yardımcı oldu teşekkürler

İsterseniz aylık olarak da rapora onay verebilirsiniz. İşçinin 4 ay beklemesine gerek yok. Gider aylık aylık alır rapor parasını.
Ben analık raporlarını her ayın parasını alsın diye, ay bittikten sonra, bir önceki ayın son günü itibari ile onaylıyorum.

İsterseniz aylık olarak da rapora onay verebilirsiniz. İşçinin 4 ay beklemesine gerek yok. Gider aylık aylık alır rapor parasını.
Ben analık raporlarını her ayın parasını alsın diye, ay bittikten sonra, bir önceki ayın son günü itibari ile onaylıyorum.
Evet bu da mümkün üstad.Paraya ihtiyacı olan aylık tarihleri kendi vererekte raporları parça parça tahsil edebilir.Ama tabi,bunun ayrıca takibini yapmak gerekir.Hangi tarihler onaylandı,hangileri kaldı gibi,takip etmek lazım.Ama mümkündür tabi.

İyi günler.
Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Tecrübesi olan var mı acaba?
Bir personelimizin doğum izni süresi bitti. Rapor süresince bildirlerde 01-istirahat olarak bildirimini yapmıştık.
Elektronik iş görmezlik girişi sisteminde de kişinin adı görülüyor ve rapor bitiş tarihi olarak 0001-01-01 şeklinde bir ifade yazılı
Giriş yaparak raporu sonlandırmak istiediğimde: "Sectiginiz Tarih, Rapor Bitis Tarihinden Sonra Olamaz!" şeklinde bir hata mesajı veriyor ve girişi kabul etmiyor.
Bu durumda sistemde görülen raporu nasıl sonlandırabilirm acaba?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
İyi çalışmalar.
Gediz

En güzeli hastaneden raporu düzelttirmektir. Bu onların hatası netice de...

Evet bu da mümkün üstad.Paraya ihtiyacı olan aylık tarihleri kendi vererekte raporları parça parça tahsil edebilir.Ama tabi,bunun ayrıca takibini yapmak gerekir.Hangi tarihler onaylandı,hangileri kaldı gibi,takip etmek lazım.Ama mümkündür tabi.
Merhaba analık raporum var onay bekleyen tarih aralıkları şu şekilde : İlk rapor 20/05/2021 başlangıç, bitiş tarihi 06/07/2021, tahmini bebek doğum tarihi 08/07/2021 (doğum öncesi analık)
İkinci rapor hastane yatış 07/07/2021 rapor başlangıç 09/07/2021 rapor bitiş tarihi 01/09/2021 (doğum sonrası analık)
ilk raporu 06/07/2021 bitişlemi onay vermeliyim yoksa 07/07/2021 tarihleri arasında çalışmamıştır mı onaylamalıyım? Yardım olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim, İyi çalışmalar...