SSK sız Kapıcıda İpc

Merhaba
Antalya da 41 daireli bir sitede oturmaktayım. Sitemizde 01.12.2011 den beri bir kapıcı var malum SSK sız. Kira karşılığı oturuyordu. Araştırdık ve öğrendik bu durum yasal değil. Bizde SGK ya evraklarını geriye dönük düzenleyip verdik. Süre uzun olduğu için (toplamda 33 aylık bir dönem) işverenler servisi denetmene sevk etti. Beklemeye başladık denetim elemanı geldi ama bizden önce kapıcı ALO 170 e ihbarda bulunmuş. Biz evrakları eylül 2014 verdik kapıcı ise mayıs 2014 de ihbarda bulunmuş Denetim raporu biz evrakları verdikten 1 hafta sonra (Ekim 2014) tutuldu. Bize uygulanacak cezada hangi tarih baz alınır ve ceza miktarını etkilediği için kapıcının ihbar tarihimi , denetim rapor tarihi , bizim bildirdiğimiz evrak tarihleri mi baz alınır yani asgari ücretin 2 katımı uygularlar cezayı yoksa asgari ücretin 5/1 i oranında mı uygulanır. Birde torba yasa kapsamına girer mi cezalar?
Bu konuyla ilgili denetmenle görüştüm sizin başvuruyu dikkate almadan asgari ücretin*2 uygulayacağım diyor. 5510 Sayılı kanun 102. madde a bendi 1-2-3 de 2 kat uygulanacakları yazdı ama biz tam olarka bu guruba girmiyoruz gibi geliyor bana. Bu konuda tecrübesi olanlardan yardımları rica ediyorum.

syg.

Asgari ücretin 2 katı uygulamaları için ihbar üzerine denetime gelmiş, tutanak tutmuş, size de imzalatmış olmaları lazım. Siz böyle bir durum olmadan kendiliğinizden bildirimde bulunmuşsunuz, bence asgari*2 olamaz, itiraz edin.

Asgari ücretin 2 katı uygulamaları için ihbar üzerine denetime gelmiş, tutanak tutmuş, size de imzalatmış olmaları lazım. Siz böyle bir durum olmadan kendiliğinizden bildirimde bulunmuşsunuz, bence asgari*2 olamaz, itiraz edin.

burada 4 koşul var. her türlü sigortasızlık şikayetleri için aynı durum mu geçerlidir.