Ssk Tavan Ücreti

merhaba herkese
benim çok kısa bir konuda bilginize ihtiyacım var.
bu ssk tavan ücreti ne oluyor.

Ssk tavan ücreti asgari ücretin 6,5 katıdır. Bugün itibariyle 6.961,50 TL.dir. Yani bir aydaki brüt ücreti bu tutardan yüksek de olsa, ssk primi bu tutardan kesilir.

bişey daha sormak istiyorum.net ücret üzerinden brüt ücreti nasıl bulabiliriz.yani 1300 tl net maaş alıyosak brüt ücreti bulma formülü var mı.uğraşıyorum bulamıyorum.yardmcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler

tamam 0,01 işsz.0,14 ssk,0,00759 damga vergisi 0,15 gelir vergisi ama bulamıyorum.gelir vergisi işi bozuyor:)

Gelir vergisini hesaplarken Brüt ücretten işsizlik+ssk yı düşüp kalan tutarın %15 ini alacaksınız.
Basit bir mantıkla 1.000 TL.brütün netini hesaplayın, net/brüt oranını bulursunuz. Sonrada bu orana göre 1.300 TL. netin brütünü hesaplarsınız.

Son düzenleme:
bişey daha sormak istiyorum.net ücret üzerinden brüt ücreti nasıl bulabiliriz.yani 1300 tl net maaş alıyosak brüt ücreti bulma formülü var mı.uğraşıyorum bulamıyorum.yardmcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler

internet kullanıyorsanız bulmanız lazım pratik siteler var

net i yazıyorsunuz brütü veriyor

he mesleki açıdan ben öğreneyim diyorsanız detaylı bilgi paylaşımı yapılır.

evet bu hesaplamayı bende merak ediyorum doğrusu bende alomaliye nin net brüt hesaplama programı var lazım olduğunda orda hesaplatıyorum fakat brütten net ücreti buluyorum ama netten brüt nasıl hesaplanır bende öğrenmek istiyorum

programı kullanıyorum zaten netten brüte yada brütten nete şeklinde hangisi lazım olrusa fakat manuel olarak hesaplama yaparken brütten nete hesaplayabiliyorum fakat netten brüte nasıl hesaplanıyor öğrenmek isterim demek istedim