Ssklı olarak çalıştım yetim maaşım kesilir mi?

İyi günler
Emekli Sandığı'ndan emekli olmuş olan babamdan dolayı yetim maaşı almaktayım. 2010 yılının Ağustos ayında bir Limited Şirketine %51 hisse ile ortak oldum ama Bağ-kur girişim yapılmadı(herhangi bir ödeme de yapılmadı). 3 ay sonra ortaklıktan ayrıldım. Şubat 2011 ve Haziran 2011 arası bir şirkette SSK'lı olarak çalıştım. Şimdi ise (Temmuz sonu itibari ile) yine SSK'lı olarak başka bir şirkette çalışmaya başladım. Ancak SGK'ya sigorta ile ilgili herhangi bir bildirim yapmadım. Sağlık güvencemin halen Emekli Sandığı'ndan olduğunu yeni öğrendim.
Babamdan dolayı aldığım yetim maaşım kesilir mi? Kesilmesi için SGK'ya bildirimde bulunmama veya SSK'mı aktifleştirme gibi bir işlem yaptırmam gerekiyor mu? Eğer yetim maaşım kesilecekse çalıştığım dönemde aldığım maaşların geri ödemesini yapacak mıyım?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
İlginiz için teşekkürler.

Ynt: Ssklı olarak çalıştım yetim maaşım kesilir mi?

ssk girişiniz yapılırken "... tahsis numarası ile aylık almaktadır" uyarısı veriyor sistem. işe girişiniz yapıldığı anda kesilecektir.

E-devlet'ten yaptığım sorgulamada 4c kapsamında aldığım maaş gözüküyor, 4a kapsamında sigorta tescilim de yapılmış görünüyor. Maaşımda herhangi bir kesinti yok.

Diğer sorularıma da cevap alabilirsem çok sevinirim.
Teşekkürler

Evet, sgk lı olarak çalışmaya başladığınız gün yetim aylığı alma şartlarını kaybetmiş olduğunuzdan maaşınız kesilir.
Evet, sgk lı olarak çalışmaya başlamanıza rağmen, hesabınıza yatmış olsa bile çektiğiniz paraları kurum tahsil edecektir sizden ( faiziyle)