Stajyer Ücretleri

Merhaba,

Mesleki ve teknik eğitim gören yüksekokul öğrencilerine zorunlu stajlarından dolayı ücret ödenmeli mi? Zorunlu staj yapan üniversite/yükseköğretim öğrencilerine ücret ödenip/ödenmeyeceği hususunda detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Ynt: Stajyer Ücretleri

yükseköğretim öğrencilerinin normal çalışandan bir farkı yok bildiğim kadarı ile 40 iş günü stajları var o süre zarfında sigortalı olarak göstermeniz gerekiyor.Ve en az asgari ücret ödemeniz lazım.(tabi uygulamada böyle değil)

Kolay gelsin

yüksekokul öğrencilerinin stajında artık primlerini okulları yatırıyor ve ücret ödemek işverenin insiyatifinde. biz şu anda bir yüksekokul stajyeri çalıştırıyoruz.

Liselerdeki gibi yani öylemi ne zamandan beri okullar yatırıyor.6111 ile mi değişti.

Kolay gelsin

6111 sayılı kanunda stajla ilgili düzenlemeler vardı ama değişiklik daha önce sanıyorum. geçen sene bizde dediğiniz gibi yüksekokul stajyerlerini normal sigortalı yapıyorduk. Bu yıl okuldan yazı geldi primlerin okul tarafından yatırılacağına dair, fakat ücretle ilgili bir ibare yoktu. Biraz araştırdım sonra okulu arayıp teyit ettim ücret ödemek zorunlu değil, işverenin insiyatifinde.