Sulh,ibra ve feragat sözleşmesi muhasebe kaydı

Ynt: Sulh,ibra ve feragat sözleşmesi muhasebe kaydı

Sayın mr 28772

Aslında konuyu uzatmayacaktım ama formu gezerken yorumları okurken bu konuya haliyle takıldım.

Yukarıda sayın Nguroy'un yazdıkları tamamen doğru.Bunu size uzun uzun açıklamak isterdim ama kısaca açıklayayım
Bazen işçi işveren arasında İkale sözleşmesi yapılır ve birbirini sevmeyen işçi ve işveren bu yolla aralarındaki iş akdine son verirler.İkale sözleşmesinde Tazminatların dışında ayrıca işçiye 2 veya 3 maaş fazladan ödenir. (Bu Mahkeme'de dava açmasın,açarsada işveren işçiyi mağdur etmediğini göstermek için) Şimdi sizin deyiminizle bu fazladan ödenen (2 veya 3 maaş) K.K.E.G.'midir ? Vergi kanunlarını sizinle tartışırım ama bu formu boşuna meşgul etmiş oluruz.

Gelelim şu formda sevme sevmeme mevzusuna ; Arkadaşım bu formda kimse kimseyi sevmek zorunda değil AMA SAYGI GÖSTERMEK zorunda.

Ayrıca ki;Burası çok önemli !! Formdaki moderatör arkadaşlarımızın Vergi konusundaki bilgi yetersizliği bunu kabul etmem bu formda dikkat edersen bütün moderatör arkadaşlar bütün soruları cevaplamaya çalışır.Hatta bu sorular formda birkaç kez sorulmasına ve cevaplanmasına karşılık.Bilgi yetersizliğimizi neye göre ölçtün GVK 61 md.göre mi ?

Bilgiler tartışılır,araştırılır v.s. doğrusu bulunur.Sonuçta doğru bulunur.Ama benim dediğim doğru demek yanlış.Ayrıca bir konuyla ilgili bu GVK göre böyle ama ben SSK tarafını bilmem demek sence bir çelişki değilmi ?O zaman o bilginin doğrulu nerde ? Bizde bu formda tartışırken arkadaşlar KVK böyle diyor ama ben GVK'yı bilmem mi dememiz lazım (Bildiğin gibi KVK İndirimlerle ilgili Maddeyi 40/1 GVK alır.)

Ayrıca bir daha bu forma girmem diyorsun neden ? Sen Yunus Emrenin sözüyle bende bizim ATASÖZ'ümüzle cevap vereyim . ''Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış''

Benden sana abi tavsiyesi bazı konularda kendini aşmaya çalış

SAYGILAR

O zaman bende son bir atasözü ile bağlayım olayı, Keller körler birbirlerini ağırlar atasözü tam da size uyuyor.
Benim yazdıklarım ve dağa küsmüş olmamım dağ için bir önemi olmasını umduğumdan yazmadım zaten, dağa yönelecek olan tavşanlar dağın nasıl bir dağ olduğunu anlasın diye yazdım yoksa tavşanında dağ çok umrunda değil yanlızca diğer tavşanlar durumu bilsin yeter.

Ayrıca verdiğiniz örnekle yukarıda tartışılan örnek aynı değil bu mevzuu ayrı bir tartışma konusu yaparız isterseniz. Siz moderatörler olayı kendi zemininize çekip farklı konuları tartışmayı seviyosunuz. Yani olayla alakası olmayan şeyler yazıp kendinizi haklıymış gibi göstermeye çalışıyosunuz. Bu sorulan soruyu bilmeyen öğrencinin soru içerisinden soru çıkarıp olayı bildiği zemine çekmesiyle aynı olaydır. Saygılarımı iletirim ve dağa küserim.

mr28772 ' Alıntı:
Ayrıca verdiğiniz örnekle yukarıda tartışılan örnek aynı değil bu mevzuu ayrı bir tartışma konusu yaparız isterseniz. Siz moderatörler olayı kendi zemininize çekip farklı konuları tartışmayı seviyosunuz. Yani olayla alakası olmayan şeyler yazıp kendinizi haklıymış gibi göstermeye çalışıyosunuz. Bu sorulan soruyu bilmeyen öğrencinin soru içerisinden soru çıkarıp olayı bildiği zemine çekmesiyle aynı olaydır. Saygılarımı iletirim ve dağa küserim.

Arkadışm

Konuyu uzatmayayım dedim ama olmuyor.Yukarda sana tavsiyelerde bulundum fikir beyan ettim.Hani bir söz var ya;Sen istediğin kadar anlat karşındakinin kapasitesi düşük olunca olmuyor,olmuyor.Yukardaki yazdıklarından (laf ebeliğinden) fazla ev çay partilerine katıldığın belli.

Ferhat