Tazminat Alamıyorum / Çıkış-Giriş Yapmışlar

2.5 sene boyunca özel bir firmada güvenlikçi olarak akşam 6 sabah 10 saatleri arasında çalıştım.Hiçbir zaman bayramlar da dahil özel bir izin alamadım.Geçtiğimiz ay işten çıkardılar.İşten çıkarıldıgıma dair herhangi bir imza atmadım.4 aylık alacağım var ve bu zamana kadar tam bir ödeme alamadım.Muhasebeci ile görüştüğümde işten benim ayrıldıgımı belirtmişler.Bu yüzden tazminat hakkımı alamıyorum.SGK kontrolü yaptıgımda sürekli çıkış-giriş yapmışlar.Konuyla ilgili karşı tarafa dava açmak istiyorum.Mağduriyetimi gidermek için sizlerinde düşüncelerinizi yazmak istiyorum.

Tahminim o ki işçisi olarak çalıştığınız güvenlik şirketi ,bir diğer gerçek veya tüzel kişilik yani işverenden bu işi yani güvenlik işini almış ,siz de asıl işverenden alınan bu işler,işyerlerinde çalışmışsınız,muhtemelen güvenlik firması da işini aldığı bu işyerlerine bağlı olarak giriş,çıkışınızı yapmış,bu durumdan anladığım bu iş de alt işverenlik ilişkisinin olduğudur,buna göre yapılması gereken önce sizi istihdam eden çalıştıran güvenlik şirketinden işbu çıkış yani işveren feshine bağlı olarak ihtar çekerek yasal haklarınızı örneğin yedi gün içinde ödenmesini talep etmeniz,ödenmemesi halinde yargı yoluna başvuracağınızı bildirmeniz,verdiğiniz süre zarfında ödenmemesi halinde ,hem bu güvenlik şirketi hemden bu firmanın işini aldığı asıl işveren aleyhine dava açmanızı öneririm.
not.bu işlemleri yürütebilmeniz bir avukat dan yardım almanızda fayda var
iyi geceler

t

Tahminim o ki işçisi olarak çalıştığınız güvenlik şirketi ,bir diğer gerçek veya tüzel kişilik yani işverenden bu işi yani güvenlik işini almış ,siz de asıl işverenden alınan bu işler,işyerlerinde çalışmışsınız,muhtemelen güvenlik firması da işini aldığı bu işyerlerine bağlı olarak giriş,çıkışınızı yapmış,bu durumdan anladığım bu iş de alt işverenlik ilişkisinin olduğudur,buna göre yapılması gereken önce sizi istihdam eden çalıştıran güvenlik şirketinden işbu çıkış yani işveren feshine bağlı olarak ihtar çekerek yasal haklarınızı örneğin yedi gün içinde ödenmesini talep etmeniz,ödenmemesi halinde yargı yoluna başvuracağınızı bildirmeniz,verdiğiniz süre zarfında ödenmemesi halinde ,hem bu güvenlik şirketi hemden bu firmanın işini aldığı asıl işveren aleyhine dava açmanızı öneririm.
not.bu işlemleri yürütebilmeniz bir avukat dan yardım almanızda fayda var
iyi geceler

otelde gece bekçilıgı olarak calışdım ıhbarname cektım fakat yanıt gelmedi ve ısden cıkardıgına daır heran gıbı bır belge vermedı ve ımza atmadım ve benım cıktıgımı beyan etmış saygılar