Tazminat hesaplaması hakkında

Evlenen bir bayan iş akdini 1 yıl içinde sonlandırması halinde tazminat hakkı bulunmakta.
Çalışan kadın saqtış temsilcisi olarak çalışmakta 1900 tl maaş almakta satışlara görede prim almakta. Bu primler bir ay 500 tl olurkan bazı ay 2000 tl yi bulmakta. Bu primler benim maaşıma yansıtıldığı gibi vergi olarakta kesinti yapılmakta. Tazminat hesaplaması nasıl yapılmakta. Bu kişi 1900 tl maaşla ve her ay aldığı belli olmayan primleri ile tazminatını hangi hesaplamaya göre talep edecek. Kısacası tazminatı nasıl hesaplanacak. Ben işin içinden çıkamadım bilgisi olan varmı arkadaşlar.
Ben diyorum ki bu kişinin son aldığı brüt ücret artı yıl içindeki almış olduğu primlerin ortalaması alınacağını savunuyorum ama yasal bi dayanak bulamadım tereddütte kaldım.

Ynt: Tazminat hesaplaması hakkında

Primlerin Kıdem Tazminatı hesabına girmemesi gerekir...

Çıkış tarihi eğer ay sonuna denk gelmişse o aydaki tahakkuk eden brüt ücret baz alınır.Eğer ay ortasında bir durum ise bir önceki 30 günlük ay baz alınır.

Ben bu şekilde yapıyorum.

Genel görüş düzenli ödenen primlerin kıdem tazminatına eklenmesi yönündedir. Sizin durumunuzda primlerin yıllık ortalamasının alınması mantıklı.

Sürekli ödenen primler tazminat hesaplamasına dahil edilir. Benimde görüşüm primlerin yıllık ortalaması alınması yönünde. tşk hlydent

Tşk gcatar fakat vermiş olduğun adres tazminat hesaplaması benim sorunum tazminata dahil edilecek sürekli ödenen primlerin ne şekilde hesaplanması gerektiği hakkındaydı. Kişinin aldığı primler sürekli fakat belirli bir oranı yok sorumu dikkatli okursan

ADEM01 ' Alıntı:
Tşk gcatar fakat vermiş olduğun adres tazminat hesaplaması benim sorunum tazminata dahil edilecek sürekli ödenen primlerin ne şekilde hesaplanması gerektiği hakkındaydı. Kişinin aldığı primler sürekli fakat belirli bir oranı yok sorumu dikkatli okursan
Senelik ikramiye tutarı kısmı var oraya sene içerisinde aldığınız toplam ikramiye tutarını yazarsanız olur dıye dusundum.