Tebliğ ile Kişinin Aleyhine Kanunun Genişletilemeyeceğine Dair Danıştay Kararları

durum tam olarak şu

Buna göre, Türkiye'de hazırlamış olduğunuz bilgisayar oyunları uygulamasına ilişkin verilen hizmetin yurt dışındaki bir müşteri (kullanıcılar) için yapılması ve bu hizmetten yurtdışında faydalanılması halinde, bu hizmet KDV Kanununun 11/1-a maddesine göre hizmet ihracı kapsamında değerlendirilebilecektir.

Ayrıca % kaç yurt dışı % kaç yurt içi tam olarak belirlenebiliyor benim durumumda. tek olay o dönem mükellef olmadığımız için fatura kesmedik. fakat fatura benzeri Google raporlarımız var

Sayın Engineer

Son yazımda düzeltme yapıp gönderdim. Onları bir okuyun tekrar konuşalım. Burada diğer bir mesele, önemli mesele Sizin vergi mükellefiyeti açmadan faaliyet göndermeniz. Dolayıysla kazancınız az olsa da beyanname vermeme, defter tutmama v.b durumlardan gelecek yüklü bir ceza var. Eğer bunlar yapılmış olsaydı. O zaman faturada KDV olacakmıy dı ? Olmayacakmıydı ? bunları ve diğer konuları tartışır bu konun üzerinde de kolayca gelirdik.

Formda buna benzer bir soruyu yanılmıyorsam bir kaç ay önce cevaplamıştı. Yine böyle bir kişi kazanç elde ettiğini yapılması gerekeni soruyordu. Bende aynen size yazdıklarımı yazdım. Şimdi bu olayda haklılığım ortaya çıktı.

Ayrıca dikkat edin konuyu bilmedikleri halde sadece söylentilerle hareket eden Mali Müşavirler ile ve sadece konuyu mahkemede kazanırız diyen soytarı kılıklı Vergi Hakimi ve avukatlara güvenmeyin. İşini ciddiyetle yapan konuyu araştırdıktan sonra size dönüş yapan meslektaşlarla iş yapın

Sayın Engineer

Son yazımda düzeltme yapıp gönderdim. Onları bir okuyun tekrar konuşalım. Burada diğer bir mesele, önemli mesele Sizin vergi mükellefiyeti açmadan faaliyet göndermeniz. Dolayıysla kazancınız az olsa da beyanname vermeme, defter tutmama v.b durumlardan gelecek yüklü bir ceza var. Eğer bunlar yapılmış olsaydı. O zaman faturada KDV olacakmıy dı ? Olmayacakmıydı ? bunları ve diğer konuları tartışır bu konun üzerinde de kolayca gelirdik.

Formda buna benzer bir soruyu yanılmıyorsam bir kaç ay önce cevaplamıştı. Yine böyle bir kişi kazanç elde ettiğini yapılması gerekeni soruyordu. Bende aynen size yazdıklarımı yazdım. Şimdi bu olayda haklılığım ortaya çıktı.

Ayrıca dikkat edin konuyu bilmedikleri halde sadece söylentilerle hareket eden Mali Müşavirler ile ve sadece konuyu mahkemede kazanırız diyen soytarı kılıklı Vergi Hakimi ve avukatlara güvenmeyin. İşini ciddiyetle yapan konuyu araştırdıktan sonra size dönüş yapan meslektaşlarla iş yapın

üstad vergi ziyaı kesiyorlar ama onu uzlaşma komisyonu büyük oranda siliyormuş. geçikme faizi var işte silinmeyen epey fazla tutuyor

ayrıca özel usulsüzlük cezaları kesmiyorlarmış çünkü mahkemeler iptal ediyormuş

ben sorumu galiba yeterince açık izah edemiyorum. fatura kesmiş olsaydım kdv den muaf sayılacaktı. fatura benzeri ve kesin ispatlayan google raporları var elimde. şimdi bu fatura olayı ise kdv cezası kesmek için bahane olarak sunuluyor ve yasanın özünden sapılıyor. bu argümanı destekleyecek yargı kararları arıyorum. yani sorum bence gayet açık

mesela fatura benzeri sayılan bir danıştay kararı olabilir?
mesela yasada yok ama tebliğde var ceza kesilmiş danıştay iptal etmiş olabilir?
böyle kararlar arıyorum
yani usül bahane edilerek yasanın esasından ve özünden sapılmış, danıştay iptal etmiş şeklinde kararlar

Tamam seni anladım. (Zira izahın güzel ve doğru)

Beni dinle uzlaşmaya gir %75 ini siliyorlar. Özel usulsüzlük cezasını uzlasmada kesinlikle kabul etme. Dikkat et işlemlerin yılını yazmadığın için uyarıyorum. Bu olayda sadece Özel usulsüzlük cezalarına takılma işlemin yılına göre Gecikme Zammı ve Gecikme Cezası da olacak onları da kabul etme.
Yada düşürmeleri için rica et tabiri caizse biraz ağla makul bir rakama yani kabul edeceğin rakama gelince imzala yoksa imzalama. ÇÜNKÜ UZLAŞTIKTAN SONRA MAHKEME YOLU KAPANIR. UZLAŞMA OLMAZSA UZLAŞMANIN TEBLİĞİNDEN SONRA 15 GÜN İÇERESİNDE DAVA HAKKIN VAR. SÜRELERE DİKKAT ET. MUHAKKAK UZLAŞMAYA TECRÜBELİ BİR MALİ MÜŞAVİRLE GİT.

Not : Bu yazıyı birkaç kez oku. Şimdi çalışmaya dönmem lazım. Malum Doçentlik çalışmam var

Tamam seni anladım. (Zira izahın güzel ve doğru)

Beni dinle uzlaşmaya gir %75 ini siliyorlar. Özel usulsüzlük cezasını uzlasmada kesinlikle kabul etme. Dikkat et işlemlerin yılını yazmadığın için uyarıyorum. Bu olayda sadece Özel usulsüzlük cezalarına takılma işlemin yılına göre Gecikme Zammı ve Gecikme Cezası da olacak onları da kabul etme.
Yada düşürmeleri için rica et tabiri caizse biraz ağla makul bir rakama yani kabul edeceğin rakama gelince imzala yoksa imzalama. ÇÜNKÜ UZLAŞTIKTAN SONRA MAHKEME YOLU KAPANIR. UZLAŞMA OLMAZSA UZLAŞMANIN TEBLİĞİNDEN SONRA 15 GÜN İÇERESİNDE DAVA HAKKIN VAR. SÜRELERE DİKKAT ET. MUHAKKAK UZLAŞMAYA TECRÜBELİ BİR MALİ MÜŞAVİRLE GİT.

Not : Bu yazıyı birkaç kez oku. Şimdi çalışmaya dönmem lazım. Malum Doçentlik çalışmam var

üstad olayı anladım teşekkürler

o zaman bütün dediklerimden ayrı bir şey sorayım hepsini unutun

danıştayın iptal ettiği vergi cezaları lazım. ama öyle cezalar ki şöyle olmalı. tebliğ ile ceza verilmiş ama kanunda o madde yok. aynen fatura olayı gibi.

bu tarz davaları nasıl bulabilirim? bilenler yazabilir mi?

Bu başlık altında verilen bilgileri danışmanlık hizmeti almaya kalksanız alamazsınız. Gerçekten çok bilgilendirici mesajlar. Umarım kıymeti bilinir ileride okuyanlar tarafından.

alomaliye üzerinde çok sayıda danıştay kararı var. bana danıştay kararı lazım. 2 tane arayarak buldum ama tabi arayarak bulmak çok zor.

alomaliye üzerinde çok sayıda danıştay kararı var. bana danıştay kararı lazım. 2 tane arayarak buldum ama tabi arayarak bulmak çok zor.

Bulacağınız hiçbir karar sizi kurtarmayacak, bunu anlamamkta ısrar etmeniz inanılır gibi değil. Davala önce vergi mükellefi olanların yaptığı hatalar üzerinden yürür ve sonuçlanır.

Siz vergi mükellefi değilsiniz, yaptığınız herşey açık tabirle "Vergi Kaçakçılığı", verdiğiniz rapor, görüntü ve diğer bilgilerle bunun da boyutunu belgelendiriyorsunuz. Hiçbir Vergi Hukuku Ve Vergi Usulu kuralına uymadan ben muafım "alttarafı fatura kesmedim ama zaten KDV'den muaf" ile sıyrılmayı düşünüyorsunuz. Vergi mükellefi olsaydınız Ferhat kardeşimin de dediği gibi farklı şeyler söylerdik, sizin için yok.

Sizin sorduğunuz soruları anlayacak kadar mesleki tecrübemiz var, ancak soruların dayanağı yok siz bunu anlayın. Burada yazılanları da baştan sonra tekrar okuyun.

Sayin engineer

Bir gelisme var mi? Merak ettim. RDK raporu elinize gecti mi? Gectiyse beraber degerlendirelim mi ? ( Hep destek, tam destek yaninizdayim

Sayin engineer

Bir gelisme var mi? Merak ettim. RDK raporu elinize gecti mi? Gectiyse beraber degerlendirelim mi ? ( Hep destek, tam destek yaninizdayim

%98 yurt dışı gelirin tamamına KDV cezası kesildi. Giderlerim kısıldı. Müfetişe sordum. Dedi RDK böyle istedi. Tüm suçu RDK'ya attı müfettiş.

Bu arada birden fazla yeni rapor gördüm mükellefiyet olmamasına rağmen, fatura olmamasına rağmen yurt dışı gelirlere KDV alınmamış.

Bende tüm cezaları mahkemeye taşıdım. Avukat da tutmadım epey pahalı ücretler.

100 brim brüt gelir için 103 TL ceza yansıdı gib üzerinden (faiz vs dahil) :) Tabi dilekçe verdim şimdilik ertelenecek mahkeme sürecinde.

Mahkemeler vatandaş lehine sonuçlandığında göz göre göre hukuksuz işlem yapanlara azıcık ucundan ceza verilse böyle olmaz.

%98 yurt dışı gelirin tamamına KDV cezası kesildi. Giderlerim kısıldı. Müfetişe sordum. Dedi RDK böyle istedi. Tüm suçu RDK'ya attı müfettiş.

Bu arada birden fazla yeni rapor gördüm mükellefiyet olmamasına rağmen, fatura olmamasına rağmen yurt dışı gelirlere KDV alınmamış.

Bende tüm cezaları mahkemeye taşıdım. Avukat da tutmadım epey pahalı ücretler.

100 brim brüt gelir için 103 TL ceza yansıdı gib üzerinden (faiz vs dahil) :) Tabi dilekçe verdim şimdilik ertelenecek mahkeme sürecinde.

Mahkemeler vatandaş lehine sonuçlandığında göz göre göre hukuksuz işlem yapanlara azıcık ucundan ceza verilse böyle olmaz.
Bende tüm cezaları mahkemeye taşıdım.

Mukemmel yapmissin. Benide bilgilendir sureci beraber takip edelim.

Avukat da tutmadım epey pahalı ücretler.

Bunu da cok iyi yapmissin. Cok ucuyorlar % 99' nunda v ergi hukukunda haberi yok. Zaten bana boyle gelen mukellef oldugu zaman davalari ben acip takip ediyorum

biliyorsunuz yapılandırma çıkmıştı

gelir vergisi davalarını yapılandırıp ceza faiz silindikten sonra %50 ödeyerek davayı geri çekip kapattım

KDV davalarına ise devam ettim. hem yerel hem de BİM kazandım. Allah'a şükür KDV'de hiç ödeme yapmam gerekmedi

benim yerel mahkeme harika bir hukuki gerekçe yazdı. sanıyorum gelir vergisini de yapılandırma yapmasam kazanırdım. hayırlısı bakalım.

tüm süreç sonucu vergi olarak 10 bin TL ödeme yapmış oldum. devletin harcadığı para ve emek ne kadardır bilmiyorum